Kam na teplou dovolenou na začátku roku?

Chcete oslavit Nový rok netradičně? Například u moře nebo v teplých oblastech, kde nemusíte ven vycházet s čepicí a rukavicemi? Poradíme vám, kam vyrazit!

Na následující místa létají přímé chartery českých cestovních kanceláří a navíc to nestojí majlant. Můžete si tedy užít novoroční dovolenou takřka jako v pohádce.

Exotická jednička: Thajsko

Tyrkysové moře, tropická džungle, ráj na pohled. Nejen Češi si opakovaně už od devadesátých let volí Thajsko jako cílovou destinaci na zimní dovolené. Jedná se o místo, kde to vypadá jako v divočině, ale všechno funguje spolehlivě, takže se tu člověk z jednadvacátého století neztratí. Lidé se na vás usmívají a nechtějí za to moc peněz a ve vzduchu visí neustálá pohoda.

Do Thajska se vyráží jak za teplem, mořem a přírodou, tak za kulturou. Královský palác v Bangkoku, neuvěřitelný komplex barevných chrámů, vodní trhy, řeka Kwai.

Thajci prý mají nejlepší asijskou kuchyni, to musíte vyzkoušet sami pro posouzení. Kromě toho od obyvatel Thajska můžete převzít životní filosofii, která hlásá „buď nad věcí, klid, nerozčiluj se“ a jmenuje se mai pen rai.

Pravý Karibik v Dominikánské republice a na Kubě

Ženy v plavkách tančící merengue, tekoucí rum a rejnoci prohánějící se v těsné blízkosti průzračné hladiny. Na těchto místech se člověku zastaví srdce úžasem. Na bílém písku na plážích se válí mořské hvězdice, všude na obzoru je modro a ve vzduchu voní tradiční jídlo opékané na ohni.

Oblíbené je turistické letovisko Punta Cana, odkud to není daleko do Santo Dominiga, kde najdete dům, v němž bydlel Kryštof Kolumbus. Na severu ostrova se každoročně páří velryby.

Kuba má pro Čechy význam tradiční lokace, protože jsme se sem dostali i za totality. Ostrůvky, pláže, Havana a Malecon stojí za to i dnes.

Nebojte se zvednout kotvy a prodloužit si vánoční prázdniny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>