New York – kam se můžete podívat?

Jednou ze světových metropolí je New York. Je to město, které žije a to během každé doby. Ráno, odpoledne, večer, v noci, během léta, v zimě, na jaře. Spousta lidí má sen podívat se někdy do New Yorku, do této pulzující metropole. Když už se zde dostanete, pak máte svůj seznam, co všechno navštívit. Patří zde například Socha Svobody, Empire State Building, Time Square a podobně. Co dalšího navštívit?

Central Park

Znáte jej ze spoustu filmů a seriálů. Kde se nejčastěji setkávají postavy nejen filmové, seriálové, ale třeba také knižní? Právě v Central Parku. Neodmyslitelně patří k New Yorku a nabízí spoustu vyžití. Lidé zde běžně pořádají piknik, bruslí, hrají fotbal, jezdí po jezírku, sedí na lavičkách a čtou knihu. Chtějí utéct od ruchu velkoměsta do klidné části přírody. Park má rozlohu přes tři kilometry čtvereční.

Time Square

Je nejznámější náměstí, kde najdete spoustu zářivých reklam. Ty však dělají toto náměstí právě tak jedinečné. Když jste v New Yorku, musíte se zde zastavit. Je zde k dispozici spousta divadel, kin a obchodů. Každým rokem se zde pořádají různé akce, podobně jako oslavy nového roku.

Národní památník a muzeum 11. září

Svět se změnil v roce 2001 v září. Teroristický útok, který se stal, poslal k zemi budovy Světového obchodního centra, kterým se přezdívalo také Dvojčata. Tomuto smutnému dni je zasvěcen Národní památník a muzeum 11. září. Najdete zde také bronzové desky, kde jsou vyryta jména obětí útoku jak z New Yorku, tak i z Pentagonu.

Brooklynský most

Je jeden z nejstarších visutých mostů v USA. Jde o most, který je dlouhý 486 metrů a vede přes East River. Díky tomuto mostu se spojují dvě části New Yorku a to Brooklyn s Manhattanem. Z mostu je opravdu velmi krásný pohled na celý Manhattan.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>