Cestování – rady, tipy jak ušetřit čas i peníze

Jestliže milujete cestování, pak určitě víte, kolik peněz to stojí. Všude najdete různé tipy a rady, kam se určitě musíte vydat a co všechno vidět. Jenže vás v souvislosti s těmito články napadne určitě i to, kde na to vzít a nekrást, jak říkávala moje babička. V dnešní době naštěstí můžete ušetřit, získat něco levněji. Čemu se vyhnout a co naopak pro ušetření času a peněž dělat?

Buďte flexibilní

Spousta lidí má svůj oblíbený vyhledávač na letenky a také se zaměřuje na jeden jediný termín. Díky tomu ne vždycky najdou tu nejlevnější letenku. Pokud budete hledat letenky jen tak, šance se opravdu snižují. Chcete-li opravdu levnou letenku, pak si sedněte k internetu a hledejte opravdu pečlivě, skrz několik vyhledávačů. Zvýšíte své šance.

Ne vše ihned

U nás se v poslední době propaguje mohutně first minute tedy objednat si dovolenou a vše okolo ní na první dobrou, několik měsíců dopředu. V některých případech ušetřit můžete, to ano, ale někdy bývají last minute nabídky mnohem levnější. Letenky se doporučují kupovat asi tři měsíce dopředu. Naopak různé výlety a podobně je dobré kupovat na poslední chvíli, kdy se ceny mohou snížit, protože je nutno daný výlet vyprodat.

Vybírat jen v místní měně

Potřebujete-li jít k bankomatu v zahraničí, pak je nutno vybírat jen měnu, kterou zaplatíte v dané lokalitě. Když budete vybírat v českých korunách, je to služba navíc a banka jí účtuje a to poměrně vysokou částkou. Nač zbytečně platit, když můžete ušetřit?!

Vybírejte karty bez poplatku

Některé banky dnes už nabízejí spoustu možností, jak ušetřit a vybírat i v zahraničí bez poplatků nebo jen s minimálními poplatky. Dnes už některé banky nabízejí v rámci Evropské unie výběry bez poplatku. Neberte s sebou takové karty, kde jsou výběry opravdu vysoko ceněny. Nač zbytečně platit bankám!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>