Vánoční trhy – kam se na ně vydat do zahraničí?

Vánoce se kvapem blíží a s ním každoroční shon. Ženy doma pořádají generální úklidy, jednou za rok chtějí pořádně vycídit i místa, kterým se běžně vyhýbají. Nakoupit dárky pro nejbližší i širší okruh příbuzných, nakoupit věci na pečení, upéct cukroví, udělat salát, řízky, ryby a spoustu dalšího. Někdy je potřeba trochu zpomalit a užít si adventní čas.

Adventní trhy

U nás jsou krásné vánoční nebo také adventní trhy. Jdete se podívat ve svém městě, jedete například do Prahy nebo do Olomouce, kde jsou údajně nejkrásnější. Co však naši zahraniční sousedé? Jaké oni mají vánoční a adventní trhy? Ochutnáte jejich svařená vína, punč, jejich oblíbené vánoční pochoutky a uvidíte, jakou mají výzdobu například v Německu, Rakousku nebo Maďarsku.

Německo – Drážďany

Drážďany jsou samy o sobě nádherné a o Vánocích ještě krásně ožijí. Ochutnejte jejich adventní pečivo štucl. Striezelmarkt je nádherný sám o sobě. Ve městě najdete také další vánoční trhy, takže si onu vánoční německou atmosféru opravdu užijete!

Německo – Berlín

Hlavní město Německa lidé obdivují pro možnosti nákupů, ale také o Vánocích nabízí opravdu krásné vánoční trhy. Alexandrplatz je krásně nasvícen, všude jsou dětské kolotoče, dřevěné stánky s občerstvením, vánočními dekoracemi, svařákem nebo typickým německým punčem.

Maďarsko – Budapešť

Náměstí Vöösmart nabízí nádherné a údajně nejlepší vánoční trhy v Budapešti. Uslyšíte zde živou muziku, tančí se lidové tance a navíc se nachází uprostřed kluziště, na kterém si můžete užít spoustu zábavy. K tomu si dejte svařák, pečené kaštany. K tomu se projděte romantickou ulicí Vaci a završte celodenní výlet.

Rakousko – Vídeň

Na náměstí Freyung najdete ukázky uměleckých řemesel, na náměstí Karlsplatz vás přivítá ohňová show. Ve Vídni si užijete velkou zábavu, dáte si opět skvělé svařené víno, pravé rakouské dobroty. Je zde spousta stánků, pořídit si můžete na stromeček krásné ozdoby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>