Cestujete do Londýna? Známe místa, kam rozhodně zajít!

Londýn je bezpochyby zajímavým městem a snad nikdo si nenechá ujít místa jako Tower Bridge, Buckinghamský palác a podobně. Kde všude se však můžete v Londýně ještě podívat? Prší vám během vaší návštěvy? Nebo naopak chcete cítit tu londýnskou energii? Přineseme vám pár zajímavých tipů, které můžete ve své budoucí cestě do Londýna použít!

Milovníci kávy mají zelenou

Kdepak síť „provařených“ káv, jste-li v Londýně, pak si musíte dát kávu Monmouth. V Londýně jsou celkem tři kavárny, kde vám tuto kávu nabídnou. Je však poměrně oblíbená a to nejen mezi turisty, ale také mezi obyvateli Londýna. Počítejte s menší frontou. Věřte však, že tato fronta za to stojí, podobně jako v New Yorku vystát si frontu na cronut.

Big Ben a Westminsterský palác

Kdo by neznal známý a slavný Big Ben. Tímto názvem se vlastně označuje Elizabeth Tower a je součástí parlamentních budov Westminsterského paláce. Jméno Big Ben dostal šestnáctitunový zvon, jehož srdce však popraskalo. Procházka je to však velmi pěkná a je zde spousta věcí k vidění.

Trafalgar Squaure

Neboli Trafalgarské náměstí je nejrušnějším náměstím v celém Londýně. Zde se odehrávají velkolepé silvestrovské oslavy a většina demonstrací. Podle mnohých je právě toto náměstí srdcem celého Londýna.

Vyhlášené fish and chips

Pokud jste v Londýně je jasné, že si musíte dát tradiční fish and chips. Jde o smaženou tresku, hranolky a domácí tatarku. Tato pochutina je opravdu klasikou. Tuto pochoutku najdete snad na každém rohu v Londýně, my doporučujeme restauraci s názvem Poppies, která se nachází po výstupu metra Camden Town na hlavní ulici Camden High Street.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>