Ubytování v Plzni potěší milovníky piva, Jihlava překvapí svojí historií

Zkuste cestovat jinak. Najděte si zajímavé ubytování, a pak objevujte genius loci tohoto místa. Čechy ani Morava vás nezklamou a mnohdy právě takto narazíte na zajímavosti mimo turistický „mainstream“.

Plzeň nejen pro pivaře

Na mnohá místa a do řady měst by vás nejspíš nenapadlo vyrazit. Proč třeba jezdit do Plzně? Za pivem, jak jsme naznačili v titulku? Vždyť si plzeňské i Gambrinus koupíme kdekoliv. Jenomže Plzeň umí pivní atmosférou dýchat. A nejen tou „velkopivovarnickou“. Zkuste stylové ubytování v Plzni, například v Penzionu malých pivovarů, a ochutnejte přímo v něm trochu jiná piva. Vezměte s sebou klidně i děti. Na ně je Plzeň připravena nádhernou zoologickou zahradou, Techmanií, ale i Muzeem loutek. A aby si pivo užily i děti, zaveďte je do Pivovarského muzea, nebo na prohlídku pivovaru Plzeňský Prazdroj. Určitě je to nudit nebude.

Pojďte do Jihlavy objevovat historii

Co v Jihlavě? Málokdo ví, že jde o město nasáklé historií, a i když je turisty trochu opomíjené, je zde co vidět. Již od roku 1982 je Jihlava městskou památkovou rezervací. K vidění je celá řada sakrálních staveb, například kostel sv. Jana Křtitele, kostel Nanebevzetí Panny Marie, kostel sv. Ignáce z kolejí či kostel sv. Kříže. Za vidění stojí brána Matky Boží, katakomby, opevnění, jezuitská kolej i mariánský sloup. Celé město dýchá historií a v historickém objektu se lze i přímo ubytovat. Ubytování v Jihlavě, to je například Mahlerův penzion Na Hradbách.

Výlety pro milovníky Vysočiny

Fascinuje vás Vysočina? Ubytování ve Žďáru nad Sázavou je ideální proto, abyste mohli vyrážet na toulky přírodou, ale současně nasáli historii tohoto moravského města. Dýchne z něj na vás atmosféra středověku i raného novověku, objevíte zde též stopy osvícenství. Večery ve městě, přes den toulky po Vysočině – tak vypadá ideální výlet do Žďáru nad Sázavou.

Zelená Hora

No a když se na Vysočině rozhodnete pobýt déle, zkuste třeba půlku dovolené strávit v dalším krásném městě. Ubytování v Havlíčkově Brodě vám zas představí Vysočinu trochu jinak.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>