Jak co nejlépe zajistit peníze před ztrátou hodnoty? Jistotou je nákup zlatých cihel

V dnešní překotné době, kdy celý svět, Českou republiku nevyjímaje, trápí pandemie koronaviru, čelí různým nástrahám i investoři a střadatelé. Peníze zejména vlivem inflace rychle ztrácejí na své hodnotě. Abyste nepřišli o své úspory a zároveň je dobře zajistili, je dobrým řešením nákup investičního zlata.

Proč zvolit právě zlaté cihly?

Investiční zlato (tedy zlaté cihly a mince) je odnepaměti velmi žádanou komoditou. V současnosti do něj vkládají peníze nejen velcí investoři, zájem roste i u drobných střadatelů, kteří takto hodlají směnit maximálně pár desítek tisíc korun. Velkou výhodou je fakt, že zlato nepodléhá inflaci, uchovává si svoji hodnotu, takže za něj při následném prodeji dostanete zhruba stejnou reálnou sumu, za niž jste jej pořídili. Vzhledem ke zvýšené poptávce a omezeným zásobám cena zlata spíše roste, takže se na něm dá za určitých okolností také dobře vydělat. Zlato navíc v tuzemsku nepodléhá DPH, což jako investoři rozhodně oceníte.

Jak je to s výrobou a distribucí zlatých cihel v ČR?

Žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí, je sem dovážené ze zahraničí. Jde kupříkladu o zlaté cihly od švýcarských rafinérií Argor Heraues a P.A.M.P.

„Zlaté mince a zlaté slitky určené k bezpečné investici do tohoto drahého kovu distribuujeme již 17 let,“ říká Pavel Trtík, ředitel společnosti Zlaté mince. „Za toto období jsme si získali důvěru 60 000 zákazníků, kteří si u nás pravidelně doplňují své soukromé zlaté rezervy. Zlato dovážíme přímo ze zahraničí, od dceřiné společnosti rakouské centrální banky.“ Klienti tak mají jistotu původu a ryzosti.

Při nákupu zlatých cihel se v dnešní době nemusíte příliš namáhat. Lze je koupit a prodat online, takže vše provedete v klidu a pohodlí domova. Díky tomu je investiční zlato dostupné právě i fyzickým osobám, které hodlají investovat spíše nižší sumy peněz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>