Irsko – kam se kromě Dublinu podívat?

Irsko je domovem skřítků, černého piva, nádherně malebné přírody, svatého Patricka, venkova, krásných domečků. Pak je to také Dublin, hlavní město, které pulzuje. O Irsku se toho napovídá opravdu hodně, neustále tam prší, lidé jsou tam velmi přívětiví a milí. Když se vydáte do Irska, chcete z něj určitě vidět opravdu spoustu věcí. Nesoustřeďte se jen na hlavní město, v Irsku je toho k vidění mnohem víc!

Kerry

Toto hrabství jistě stojí za návštěvu už jen pro národní park. Tam se podíváte na krásná jezera, řeky a vodopády, které vám vyrazí dech. Jde o poloostrov, který můžete celý objet a uvidíte tak opravdu nádherný výhled, který za to jistě stojí!

Galway

Středověké městečko, které najdete na západním pobřeží Irska. Najdete zde malebné uličky, hospůdky, obchody a také národní park Connemara, kde si opět na své přijdou milovníci přírody, hor, bažin a lesů.

Glendalough

Místo, které se nachází v klidné části ledovcového údolí, hned vedle jezera. Máte-li rádi historii a architekturu, jste zde správně. Irsko je vůbec bohaté na krásnou přírodu, a takže si zde opravdu přijdou na své milovníci přírody, hor a podobně. Právě zde si můžete zvolit jednu z cest, které vedou okolo jezer. Trasy jsou zde kratší, pro nezkušené chodce i delší, pro ty, kteří jsou odvážní a troufnou si na výšlap.

Cork

Další z hrabství, které se rovněž nachází v provincii Munster. Populární je zde Garinish Island neboli Ilnacullin, což je ostrov, který musí navštívit každý milovník přírody. K vidění zde jsou zahrady, stromy, tropické rostliny. Netradiční zoo, to je Fota Wildlife Park, kde se zvířata volně toulají a vy jste jim tak takřka nadosah.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>