Cestování s dítětem do Lisabonu

Chcete si užít nějaký první delší výlet s batoletem? Portugalské slunce a pověstné žluté město Lisabon si zamiluje skutečně každý. Nejkratší cesta letadlem trvá kolem 3 hodin, což není žádná katastrofa.

Dítě jí hravě zvládne, zvláště poté, pokud zvolíte let, který bude v noci nebo k časnému ránu a dítě ho prospí. V opačném případě mu můžete otočit režim, což by nebylo úplně dobré, ale pro jednou by se zřejmě nic nestalo. Ta podívaná stojí za to! Nízké náklady i stres jsou hlavními důvody, proč sem vycestovat i s dětmi.

Neotřelá jedinečnost Lisabonu

Součástí krásy Lisabonu jsou okouzlující dlážděné ulice, které se vinou nahoru a dolů po strmých kopcích. Nicméně už kvůli tomuto terénu, je lepší dítě nosit uvázané šátkem, nebo pak starší klidně v ergonomickém nosítku. S kočárkem to tady bude boj! Vy tak spálíte i několik kalorií navíc. Dítě v kočárku prospí více času, než v závěsu. To si prohlíží okolí a baví ho to více. Přibalte s sebou přebalovací tašku a kvalitní ochranný krém proti slunci.

Rezervujte si hotel

S dítětem vám bude zřejmě vyhovovat apartmán „bytového“ stylu. V praxi to znamená, že se neobejdete bez kuchyně, kde můžete vařit a umýt si ruce. S malým dítětem uvítáte i mikrovlnnou troubu, která vám poslouží ke sterilizaci kojeneckých lahví. I když některé pokoje nemusí zrovna vynikat prostornými částmi, i tak se tu budete cítit fajn.

Vybírejte si hotel, kde se vám bude krásně dívat z okna. Parádní výhledy jsou v oblasti Bairro Alto. Plno hotelů nabízí své služby v prostorách vysokých prosklených stěn, což je pro malé návštěvníky ideální. Když se trefíte s termínem dovolené na nějaký lisabonský svátek, klikaté uličky se navíc promění ve slávu. Tanec a hra lidí a dětí vás zaručeně pobaví.

Díky úzkým uličkám je tu potřebný stín

Spoustu lidí nerado cestuje s dětmi do míst, kde drtivou část dne svítí slunce. A v Lisabonu na výletech tomu tak nebude, hravě si najdete stín, který vám poskytne vánek a úlevu. Používat na přesun můžete i klasické tramvaje.

Také sehnat svačinku nebude potíž. Jídlo si nemusíte vyloženě vychutnat jen u stolu. S dítětem oceníte, že si koupíte třeba jen něco do ruky na trhu s potravinami. Je zde spoustu stánků, tak chvíli zapomeňte na formality stolování doma. Tady zažijete skutečné dobrodružství!

Tipy na výlety s dětmi

Park Jardim da Estrela

Potravinový trh Mercado de Ribeira

Lisabonská „muzejní čtvrť“ ve městě Cascais a Park Marechal Carmona společně s dětským hřištěm a dalšími aktivitami

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>