3 věci, které byste neměli vynechat na Zanzibaru

Existuje jen málo afrických výrazů, které jsou více magické a atraktivní než Zanzibar.

Tyrkysové moře, pláže obalené palmami, rybářské vesničky, které jakoby se zastavily v čase a všudypřítomná vůně koření. To vše a mnohem více dělá Zanzibar jedinečným exotickým místem pro dovolenou.

Zanzibar se skládá z dvou větších ostrovů (Pemby a Zanzibaru, který místní nazývají Unguja) a několika menších. Dnes je Zanzibar domovem milionů svahilců, kteří většinou mívají islámské vyznání. Ale v průběhu staletí se na Zanzibaru sešlo mnoho kultur. Tyto ostrovy byly jedním z největších obchodních míst na světě, což znamenalo směsici afrických, indických a arabských vlivů, které se v odraze zachovávají i v dnešním životě.

coconut-1577282_640

Až budete na Zanzibaru, nezapomeňte na tyto tři věci.

1) Stone Town

Toto mystické město je kulturním a historickým srdcem celého Zanzibaru. Fascinující bludiště křivolakých uliček vede okolo množství domů a mešit, překrásných kaváren a restaurací, obchodů a bazarů. Stone town je jediné dosud fungující historické město, jež zbylo ve východní Africe, a bylo dokonce přidáno na seznam světového dědictví UNESCO

2) Pláže

Dlouhé lenivé dny, v kterých jen relaxujete na perfektních plážích. To je to, co všechny cestovatele láká na souostroví Zanzibar. Bezpochyby celé zanzibarské pobřeží nabízí velkolepé pláže, pár jedinečných však vyniká nad ostatními. Třeba Jambiani, Paje, Matemwe a pláž Kendwa.

starfruit-230206_640

3) Tour s kořením

Další aktivitou, kterou nesmějí vynechat zvláště lidé zajímající se o kulturu a historii, je výlet na místní farmu s kořením, která leží hned za branami Stone Townu. Ochutnáte a přivoníte si ke koření, bylinkám a tropickému ovoci jako citronela, skořice, vanilka, černý pepř, kokosové ořechy, papája, chilli nebo plody z Chlebovníku a zjistíte, jak se pěstují. Navíc výlet zahrnuje i pravý zanzibarský oběd připravený ze surovin místní farmy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>