Slovensko – kam vyrazit na dovolenou u našich sousedů?

Když se řekne Slovensko, spousta lidí si vybaví hory. Tatry. Maximálně tak pusté lesy, medvědy, jeskyně, zámky, Jánošíka, brynzové halušky. Slovensko však jako země nabízí svým návštěvníkům mnohem víc. Z České republiky je to kousek, velmi dobrá dostupnost nejen autem, ale také vlakem či autobusem.

Města i národní parky

Na Slovensku je toho k vidění spousta. Můžete se vydat klasicky na poznávací cestu městy. Z těch větších určitě zaujme hlavní město Bratislava, Košice, Nitra, Žilina, Prešov a další. Toužíte-li spíš po přírodě, pak zvolíte národní park, hory, lesy nebo vesnice. Každý si zde přijde na to své. Kam se na Slovensku vydat?

Aquapark Tatralandia

Najdete jej v oblasti Vysokých a Nízkých Tater a jde o největší vodní svět zábavy. Disponuje termálními bazény s teplou vodou, plaveckými dráhami, vodní stěnou, tobogány a mnohým dalším. Bude-li zrovna škaredé počasí nebo si na svých cestách budete chtít dopřát trošku odpočinku, zavítejte do tohoto aqvaparku.

Oravský hrad

Symbolem Oravy je dnes už legendární Oravský hrad. Je považován za jeden z nejkrásnějších slovenských hradů a jde také o jeden z nejnavštěvovanějších hradů. Podíváte-li se na jeho siluetu, pak může připomínat dračí hnízdo. Horní část hradu se tyčí na strmé skále nad řekou Oravou.

Bratislavský hrad

Nad Dunajem se tyčí majestátní a mohutný Bratislavský hrad. Hradní nádvoří je otevřeno i večer a přístupné, můžete se kochat výhledem na Dunaj, západy slunce, Petržalku nebo na část Rakouska. Byly zde také ukládány korunovační klenoty uherských králů.

Piešťany

Půvabné městečko, kde můžete trávit svůj čas odpočinkem v koupelích. Centrum města je velmi příjemné, ale hlavní atrakcí jsou zde velmi slavné koupele, které využívají léčbu bahenními zábaly.

Slovenský ráj

Pro ty, kteří mají rádi aktivní odpočinek, doporučujeme Slovenský ráj, který vyniká krásnými planinami, kaňony, roklinami, jeskyněmi a propastmi. Jedinečná národní rezervace se pyšní sítí turistických chodníků, díky kterým můžete prozkoumat každý kout Slovenska.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>