Kam jet v zimě na hory?

Zimní sezóna se pomalu a jistě blíží. Chcete vyrazit někam, kde se vám bude zaručeně líbit? Přinášíme vám několik tipů na nejoblíbenější střediska v Alpách.

České hory nabízí bezesporu spoustu krásných možností. Pokud ale chcete vyrazit na týdenní lyžařskou dovolenou, můžete zvolit také Alpy. Kde se Čechům líbí nejvíc?

Rakousko

Rakousko je nám nejblíž, proto se sem vypravuje poměrně velké procento Čechů jak na letní, tak na zimní sezónu. Nejoblíbenějšími lyžařskými středisky jsou Kaprun, kde se nachází ledovec Kitzsteinhorn, Dachstein West, kde to ocení zejména freerideři, Kitzbühel, jedno z nejproslulejších lyžařských středisek v Rakousku, Schladming Dachstein, kde si můžete vybrat s různých obtížností sjezdovek, Zillertal, kde vás až 51 lanovek zaveze do výšin 2500 metrů nad mořem, Nassfeld, kde to mají rádi Rakušané, Bad Gastein, které spojuje lázně s lyžováním, a Bad Kleinkirchheim, kde rovněž můžete navštívit termální lázně.

Itálie

Celoroční lyžování i sezónní dobrodružství můžete zažít v italských Alpách. Nejproslulejšími areály jsou Passo Tonale, Monte Bondone, které je dobře dostupné z České republiky, Valle Isarco, kde si zalyžujete za příznivé ceny, Val die Fiemme – levné a dostupné – Val di Fassa, kde to ocení hlavně běžkaři, a Bormio, které je vyhlášené závody Světového poháru v alpském lyžování.

Francie

Do Francie to od nás máme sice trochu dál, na některá místa se ale dlouhá cesta vyplatí. Za jedno z nejkrásnějších míst k lyžování na světě je považováno středisko Tignes, kde si můžete užít obrovskou škálu velmi kvalitních sjezdovek. Nejvýše položené středisko v Evropě – Val Thorens – láká příznivým klimatem v okolí ledovce. Další oblíbené areály jsou Les Orres, Risoul a Les Menuires.

Ať už vyrazíte do Krkonoš nebo do Alp, nezapomeňte dbát na zásady bezpečného lyžování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>