Kam vyrazit na lyže do zahraničí?

Zimní sporty mají spoustu fanoušků a každým rokem vyráží lidé na hory s jediným cílem, zalyžovat si, popřípadě vyrazit na snowboard. Milovníci zimních sportů si tento čas užívají. Patříte mezi ně? Plánujete i vy letos vyrazit na prodloužený víkend nebo rovnou na týden někam na hory?

Zahraniční resorty

České sjezdovky máte odzkoušené a chcete se vrhnout na ty zahraniční? Popřípadě chcete odjet na dovolenou a lyže spojit s poznáváním měst, popřípadě s wellnes? Zahraniční sjezdovky přinášejí dobře upravené sjezdovky, moderní lanovky a zejména skvělé sněhové podmínky. Kam můžete vyrazit na lyže?

Kaprun – Zel lam See – Rakousko

Tato oblast je krásná za každého počasí. V zimě zde najdete tři lyžařská střediska, která dohromady nabízí 138 kilometrů dlouhé tratě, které mají různou obtížnost. Skvěle fungují také skibusy, které vozí lyžaře mezi jednotlivými středisky. Na své si přijdou jak zkušení lyžaři, tak i děti nebo běžkaři.

Trois Vallées – Francie

Trois Vallées, česky tři údolí patří mezi jedno z nejvyhledávanějších oblastí. Lyžuje se zde osmě měsíců v roce, takže si zde lyžaři přijdou opravdu na své, lyžovat je možno také mimo sjezdovky, mají různé obtížnosti, takže si zde dovolenou může užít více i méně zdatný lyžař.

Tonale – Ponte di Legno – Itálie

Italská střediska, která se skvěle doplňují a poskytují tak svým klientům komplexní služby. Lyžovat je možno na ledovci a to ve výšce víc než 3000 metrů nad mořem. Milovníci adrenalinového lyžování mají o zábavu postaráno.

Štrbské pleso – Slovensko

Chcete-li lyžovat v nejvýše položeném lyžařském centru, pak je Štrbské pleso tou správnou volbou. Najdete zde sjezdovku, která má devět kilometrů, tři lanovky a dva vleky. Myslí zde také na běžkaře, pro ně jsou připravené běžecké tratě a také na snowboardisty, pro které nechybí snowpark.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>