Kam vyrazit, když padá listí?

Babí léto sice pozvolna končí, ale podzim je zatím plný barev a ještě ne tak studený. Vyrazit tak můžete například na procházku na Okoř nebo na horu Říp.

Pokud v předpovědi počasí na víkend hlásí slunečno a minimum srážek, určitě využijte příležitosti a vydejte se na výlet krásnou krajinou plnou barevného listí a posledních zbytků léta. Nebudete litovat.

Okoř

Jedním z tipů na takový podzimní výlet je putování na zříceninu hradu Okoř. Nachází se nedaleko Prahy, můžete se sem vydat jak autobusem, tak vlakem (z Masarykova nádraží jede přímý vlak, ze stanice Noutonice to pak k Okoři máte dva kilometry) nebo klidně pěšky. Turistické stezky jsou oblíbené, využívané a udržované.

Čeká na vás krásná příroda, nenarušená krajina a zároveň pozoruhodná zřícenina, kde se konají mnohé festivaly, na které se sjíždí celá republika. Takhle na podzim už je v areálu větší klid a výhled z hradeb má mnohem větší kouzlo.

Říp

A pokud se nespokojíte pouze s procházkou pozvolnou krajinou, vydejte se na horu Říp. Poutníci se  tam sjíždí na svatého Jiří, tedy v dubnu, na podzim je proto ideální příležitost vydat se tam za klidem.

Dojeďte vlakem do Roudnice nad Labem, odtud je to k hoře přibližně sedm kilometrů, záleží, kudy se vydáte. Pokud zvládnete výstup na Říp, z něhož praotec Čech shlížel do úrodné krajiny, můžete si prohlídnout například rotundu svatého Jiří nebo se pokochat vyhlídkami na České středohoří.

Kam ještě vyrazit?

Pokud nemáte celý den, který byste si mohli vyhradit na výlet za podzimem, nevadí. Vždyť v okolí vašeho bydliště se také určitě nachází nějaký ten les, park či lesopark, v němž můžete načerpat energii a vychutnat si barevné spektrum v korunách stromů.

Především byste však neměli moc dlouho váhat, aby vám všechny krásné listy neopadaly. To byste si totiž museli zase rok počkat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>