Kam na nejlepší adventní trhy, druhý díl

Minule jsme se podívali na adventní trhy v Budapešti a Berlíně. Kam jinam ještě můžete v Evropě vyrazit na nejlepší adventní trhy?

Německo je pro své adventní trhy vyhlášené. Kromě Berlína stojí za návštěvu také Norimberk, Drážďany, Mnichov, Regensburg či Frankfurt nad Mohanem. Ale pozornost si zaslouží i jiné evropské metropole, těm tedy budeme věnovat pozornost.

Vídeň: Skok do pohádky

Vídeň je sama o sobě pohádkovým městem, není proto takovým překvapením, že i zdejší Vánoce vypadají o něco kouzelněji než kdekoliv jinde. Začínají už v polovině listopadu, kdy se nejznámější náměstí promění v adventní tržiště, kde si můžete vychutnat pravý punč.

Brány zdobené svícemi jsou otevřené všem návštěvníkům Christkindlmarktů, na nichž můžete ochutnat vídeňské vánoční speciality, koupit vánoční dárky nebo ozdoby a dekorace. Novinkou posledních let je i bruslařské kluziště hned na dvou místech ve městě.

Bratislava: Lokše a parfémy

Slavnostní rozsvícení stromu zahajuje nádherné adventní trhy v hlavním městu Slovenska. Na Hlavním náměstí najdete více než stovku tradičních stánků, na Františkánském náměstí si můžete koupit tradiční slovenské lahůdky a nakoupit dárky či dekorace.

Kdo má rád ručně vyráběné předměty od kovářů, sklenářů, hrnčířů či originální vůně od parfumérů, měl by se vydat na Hviezdoslavovo náměstí a na nádvoří Staré radnice.

Milovníci hudby jistě budou chtít navštívit Mezinárodní festival vánoční a adventní hudby, jehož program bývá opravdu bohatý a různorodý a na kterém se podílí sbory z celého světa. Dětem nezapomeňte dát ochutnat tradiční lokše s oříšky, zelím nebo škvarky. Dospělí ocení punč a jablka v karamelu.

I o Vídni a Bratislavě platí, že nejsou vzdálené a pokud nevlastníte auto, vydat se sem můžete přímým vlakovým či autobusovým spojem za příznivou cenu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>