Thajsko – nejkrásnější ostrovy

Malebná východoasijská země, dříve známá jako Siam a dnes spíše jako Thajsko, má turistům opravdu co nabídnout. Ne nadarmo se stala jednou z neoblíbenějších prázdninových destinací, takže rok co rok přivítá miliony turistů z celého světa. Stát ležící v severozápadní části poloostrova Zadní Indie se však rozkládá nejen na pevnině, ale také na více než 750 ostrovech rozesetých především po Bengálském zálivu. A právě rozmanité ostrovy začínají u turistů vítězit před pevninskou částí země.

Thajsko

Ostrov Phuket

Není divu, vždyť fantastické scenérie zahrnující romantické pláže, teplé moře, nebe bez mráčku a přímo ideální podmínky po potápění nabízejí téměř nekonečné možnosti, jak si skvěle užít zaslouženou dovolenou. Většina thajských ostrovů je obydlena až desítkami tisíc místních obyvatel, největší z nich, Phuket, pak je zároveň nejbohatší provincií země a zřejmě nejnavštěvovanější místní destinací vůbec.

Ostrov Koh Samui, Krabi

Ovšem právě neustálá přítomnost turistů stojí za tím, že se původní divoké kouzlo řady ostrovů již začalo vytrácet. Místo příjemných chvil odpočinku vás tak bude čekat zklamání v podobě přelidněných pláží, obsazených hotelů a neodbytných domorodců s touhou po zbohatnutí. Není však třeba věšet hlavu. Mezi stovkami thajských ostrovů totiž stále zbývá množství těch, které turisté ještě tak docela neobjevili. Jména jako Phuket, Koh Samui či Krabi jsou sice již mezi cestovateli notoricky známá, existuje však celá škála jiných možností.

Romantika na stále turisticky méně známých ostrovech

Romantické opuštěné chatky na téměř vylidněných plážích a přitom zcela v dosahu civilizace (lodní doprava z Bangkoku je k dispozici denně) nabízí například ostrov Koh Samet, malý ostrůvek, který je možno za krátkou dobu překonat na vypůjčeném kole a spatřit neobyčejné scenerie křišťálově čisté mořské hladiny tříštící se o útesy pokryté kraby.

Ostrov Koh Lanta

Ty, stejně jako další mořské plody, můžete ostatně ochutnat téměř ve všech thajských restauracích. Ko Lanta, jedna z posledních nedotčených lokalit thajského souostroví, vám umožní poznat autentický život místních rybářů a navštívit liduprázdné pláže pokryté bělostným pískem bez toho, abyste se strkali s ostatními turisty. Podobné podmínky se naskytnou třeba i na Ko Lipe, jenž lze pohodlně obejít pěšky za půl dne a přitom se seznámit s nedotčenou přírodou.

Pláž Patong

Ostrov Ko Chang

Máte-li chuť vyrazit o něco dál, až u hranic s Kambodžou leží Ko Chang, ostrov slonů, pokrytý deštným pralesem téměř ze tří čtvrtin a ideální zejména pro aktivní turisty, neboť zde můžete vyzkoušet kromě potápění třeba i jízdu na zmíněných slonech či si projít deštný prales. Podat v tomto krátkém přehledu informace o všech thajských ostrovech je vpravdě nemožné, vyplývá z něj však jedno zásadní ponaučení: při výběru cílové destinace nedejte na doporučení turistických průvodců, ale zkuste jít na vlastní pěst, třeba objevíte a prožijete něco neobyčejného.

Vyhledávání zájezdů do Thajska:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>