Cestovní horečka – jak na ni?

Cestování je skvělé, nové zážitky, nové podněty, noví přátelé. Kdo by se nechtěl podívat do míst, které nezná, která jsou pro ně nové a jedinečná. Samotnému cestování předchází spousta zařizování. Pomineme-li výběr destinace, zarezervování a zaplacení, chybí vám v podstatě to nejdůležitější. Pořídit si spoustu drobností, které budete potřebovat, sbalit, zajistit zabezpečení bytu, zjistit dostupné informace o dané zemi, místě, sbalit spoustu věcí. Není divu, že trpíte cestovní horečkou.

Nepříjemná nevolnost

Také máte pocit, že se vám děje spousta nepříjemných věcí právě před dovolenou? Začne vám být špatně od žaludku, jste nemocní, máte parádní chřipku. Cestovní horečka se může projevit jakkoliv. Přichází nepozorovaně, ve chvíli, kdy se vám to hodí úplně nejméně. I když se na dovolenou těšíte, najednou vám to bere chuť do života!

Příznaky cestovní horečky:

  • Nervozita
  • Celková podrážděnost
  • Bolest břicha
  • Migréna
  • Únava
  • Nechuť cokoliv dělat
  • Apatie
  • Pocity, počínající nemoci

Několikrát kontrolujete všechny připravené věci, kufr prozkoumáváte už potřetí, mýte opravdu všechno, ale klid stále nemáte. Čím lidé stárnou, tím je cestovní horečka častější. Když lidé cestují s dětmi, většinou se tyto projevy ještě zhoršují. Jak se tomu vyhnout?

Sepište si seznam

Před balením si sepište seznam věcí, které musíte obstarat. Co nakoupit, co sbalit, co si vzít do tašky, co na letiště nebo do auta a podobně.

Zaměstnejte hlavu

Vydejte se na nákupy, kupujte vše podle seznamu, vyperte věci, které si s sebou berete, sbalte si kufr. Zaměstnávejte svou hlavu něčím, co by mohlo cestovní horečku vypudit. Pomůže vám to také usnout.

Léky?

V podstatě neexistují. Při samotné cestě mohou pomoci léky proti zvracení, žvýkačky, bylinkové čaje, relaxace, muzika, meditace. Zkrátka vše, co vás před cestou může uklidnit a povzbudit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>