Guadeloupe: Karibský ráj pro bohaté

Karibské ostrovy – to není jen Kuba či Portoriko. Guadeloupe slibuje stejně příjemnou destinaci se všemi aspekty, které od Karibiku očekáváte, ať už jsou to dlouhé pláže, lesnaté hory či činné sopky.

Pohodlné a snadné cestování

Protože je Guadeloupe zámořským regionem Francie, platí pro vstup na tento ostrov stejná pravidla, jako když navštěvujete jinou zemi Evropské unie. Žádná víza, žádné povinné očkování. Mluví se zde francouzsky, ale někde uplatníte i angličtinu či němčinu. Měnou je Euro, i to mnohé usnadňuje. Z Francie sem navíc odlétají přímé lety.

beach-185819_640

Příznivé počasí po celý rok

Na dovolenou sem můžete vyrazit téměř kdykoliv. Oblíbenými turistickými termíny jsou Vánoce, ovšem i období sucha a dešťů mají své kouzlo. Nemluvě o atraktivních západech slunce!

Intenzivní smyslový zážitek

Z letadla vypadá ostrov jako zelený motýl. Na jeho západním křídle se tyčí aktivní sopka La Soufriére, kolem níž se rozprostírá národní park. Druhé křídlo pokrývají ananasové plantáže.

strong-delgres-1593541_640

Zamiřte do Gosier

Turisté z Ameriky a Evropy nejčastěji míří do oblíbeného letoviska Gosier. Gurmány sem láká vůně vynikající kreolské kuchyně či místní rum, lenoši si mohou užívat celodenní opalování na pláži či leháro ve stínu palem a aktivnější návštěvníci mohou vyzkoušet řadu vodních sportů či cestovat po ostrově.

Pokud si budete chtít na výlety po okolí vypůjčit auto, připravte si mezinárodní řidičský průkaz a embasovanou platební kartu.

Váháte-li nad destinací, kde strávit rodinnou či romantickou dovolenou, Guadeloupe bude možná tím pravým místem! Příroda se zde mísí s bohatou místní kulturou, můžete se zde projít po dlouhých písečných plážích i obrovských kávových plantážích a přivést si odsud zajímavé suvenýry, jako je například přírodní afrodisiakum nebo původní ananasy ochutnané už Kryštofem Kolumbem!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>