Kambodža: ideální místo pro dobrodruhy

Chcete dovolenou plnou dobrodružství? Vydejte se do Kambodžského království v jihovýchodní Asii. O dobrodružství a spoustu zážitků zde nebude nouze. Na co se můžete těšit? To si představíme v našem dalším článku.

Kambodža se nachází v jihovýchodní Asii a mezi její sousedy patří Thajsko, Laos a Vietnam. Země se bohužel řadí mezi nejchudší v regionu a smutně se zapsala do našeho  povědomí především kvůli řádění Rudých Khmerů, kdy došlo k vyvraždění téměř dvou milionů obyvatel, což byla dříve zhruba čtvrtina tehdejší populace. I přesto se země vzpamatovala a láká turisty z celého světa. Co všechno může nabídnout? Hlavně dobrodružství!

Kambodžský chrám.

Kambodžský chrám.

Kam se v Kambodži rozhodně vydat?

Pokud již plánujete, kam všude se chcete podívat, na první místo na vašem seznamu si napište Angkor. O co se jedná? Nejvýznamnější symbolem celé země jsou pozůstatky chrámu Angkor Vat z 12. století. Tyto pozůstatky jsou zobrazeny také na kambodžské vlajce a proto byste je nejen z tohoto důvodu měli navštívit. Ve středověku byl navíc Angkor hlavním městem. Na celé ploše se nachází více než jeden tisíc památek a věřte, že o dobrodružství tu není nouze. Vzhledem k množství chrámů se jedná o nejkomplexnější ukázku khmerské architektury.

 

tváře Bodhisattvy Avalókitéšvary v Bayonu

Tváře Bodhisattvy Avalókitéšvary v Bayonu

Dále zavítejte určitě do města Siem Reap, které je považováno za turistické město s životem zcela odlišným od zbytku země. Pokud se totiž vydáte i mimo toto turistické centrum, budete moci dokonale porovnat, že život v celé Kambodži je naprosto odlišný od toho, který se odehrává v tomto městě.

Co dále navštívit?

Zmínit můžeme ještě Tuol Sleng, což je památník genocidy z dob Rudých Khmerů nebo tváře Bodhisattvy Avalókitéšvary v Bayonu. Míst je tu ovšem spoustu a rozhodně se nebojte ani zdejší přírody. S některým z místních průvodců zažijete pěkné dobrodružství.

A co říci závěrem? Věděli jste například, že momentální hlava země studovala 13 let v Československu a obecně má Kambodža s Českou republikou poměrně dobré vztahy? Možná jeden z dalších mnoha důvodů, proč se sem rozhodně vydat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>