3 města, která nesmíte vynechat při cestování po Kanadě

Kanada. Vydávají se tam především dobrodruzi, lidé s citem pro přírodu. Aby také ne. Národní parky, jaké mají v Kanadě, se nedají zaměnit. Pojďte se ale na chvíli oprostit od skal a sněhu. Zavítejte do tří kanadských měst, která musíte vidět.

Za velkou louži se lidé stěhují většinou do aglomerací na území Spojených států.  Následující „city“ však také stojí za prohlídku.

1) Vancouver

Jaký Čech by nechtěl vidět místo olympijských her, kde poprvé triumfovala Martina Sáblíková?  V roce 1969 se zde dal poprvé dohromady základ skupiny, která se později vyvinula v dnešní Greenpeace. Vancouver je také velice kulturním městem s nespočtem muzeí, galerií a divadel.  Zdejší muzea, konkrétně Vancouver Maritime Museum, má ve svých sbírkách loď St. Roch, které se jako první podařilo proplout z Atlantického do Tichého oceánu Severozápadním průjezdem (přes Severní ledový oceán).

science-world-210775_640

2) Toronto

Nejlidnatější město Kanady se opakovaně umisťuje na vysokých pozicích v tabulce míst s nejlepšími podmínkami k životu na celém světě. V Kanadě se Torontu přezdívá „město parků“, což svědčí o tom, že zde kromě výškových budov (CNN Tower byla nejvyšší stavbou světa. Poté ji překonal Burj Khalifa.) najdete i rozsáhlá prostranství okupovaná zelení. Navštívit můžete i torontskou zoo, která je jednou z největších na zeměkouli, nebo zábavní park Canada´s Wonderland.

toronto-1812178_6403) Ottawa

Nakonec nemůžete vynechat samotné hlavní město Kanady. Ačkoli si musíme přiznat, že kdyby Ottawa hlavním městem nebyla, v porovnání s výše zmíněnými městy by nijak nevynikala. Původně se jednalo jen o malou osadu jménem Bytown, která však byla v roce 1855 vybrána samotnou královnou Victorií jako město, jenž mělo předsedat kanadské vládě. A předsedá do dnes. Ottawa však měla štěstí, zvolena byla především díky své poloze – nachází se na pomezí mezí anglického Ontaria a Quebecu – jediné kanadské provincie, kde se hovoří především francouzsky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>