Vydejte se s námi na Balkán. Co vidět a navštívit?

Dovolená na Balkáně může být skvělým způsobem, jak objevovat kulturu, ale i krásy a přírodní bohatství této oblasti. Balkán je region v jihovýchodní Evropě a naleznete zde Bulharsko, Chorvatsko, Řecko. A ti větší dobrodruzi například i Rumunsko nebo Černou Horu.

Rumunsko

Rumunsko je zemí pro skutečné cestovatele. Nabízí fascinující přírodu s hlubokými lesy, pláněmi a horskými štíty. Naleznete zde ale také půvabná historická města a nejkrásnější evropské hrady.

Liduprázdnost, nedotčenost, různorodost a svoboda, to je Rumunsko. Je libo skalnaté štíty Karpat, Cernei, krasové Apuseni se spoustou jeskyň, či zvlněnou krajinu Banátu? V Rumunsku si vybere každý! Nespočet rumunských měst má nádherná historická centra, jež jsou opravená a čistá. Hlavní město Bukurešť je zároveň známé i pro své pivnice. Kromě toho je Rumunsko i zemí hradů. Většina z nich nemají s Draculou nic společného, avšak je z nich cítit určitá tajemná a strašidelná atmosféra. Pokud je ale právě Dracula vaším knižním hrdinou, určitě si zde přijdete na své. Valašský kníže Vlad Tepese (přezdívaný Dracula kvůli své krutosti) opravdu existoval a je považován za rumunského národního hrdinu. V neposlední řadě je Rumunsko i finančně dostupnou destinací a lze ji zažít levně.

Černá Hora

Kdo má trochu toulavější náturu, může se do této maličké středomořské země vydat a poznávat její krásy třeba na kole. Spoustu krásných míst totiž nabízí nejen malebné pobřeží, ale i úžasné členité vnitrozemí.

Černá Hora je rozlohou podobná Středočeskému kraji, ale nevede tudy žádná dálnice. Není tedy kam spěchat. Doslova na každém kroku potkáte něco zajímavého, ať už Národní park Durmitor, Biogradská Gora nebo například Prokleté hory. A na své si zde přijdou i milovníci malých vesniček a vodních ploch. Vždyť Černá Hora je přímořský stát, který je známý i pro své kamenná, opevněná městečka. A pokud je to stále málo, v Černé Hoře naleznete i největší přírodní záliv na jihu Jaderského pobřeží, ve kterém za první republiky kotvily i československé lodě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>