Jak si zabalit na cestu

Balení kufrů na dovolenou bývá někdy složitou činností plnou otázek a nejasností. Jestliže se právě chystáte na odlet do teplých krajů, přinášíme vám stručného průvodce, jak si zabalit na cestu. V něm se mimo jiné dozvíte také to, co si můžete vzít do letadla.

Výběr kufru a věcí

Na počátku všeho přichází volba vhodného zavazadla. To vybírejte nejenom s ohledem na to, na jak dlouho pojedete, ale i s přihlédnutím k jeho celkovému zpracování. Chcete-li vašim věcem dopřát co největší bezpečnost, využijte skořepinové kufry. Pokud půjde o příruční zavazadlo do letadla, myslete na to, že většina leteckých společností povoluje maximální rozměr 55 x 40 x 20 cm, který poměrně striktně hlídá.

Tento pomyslný průvodce samozřejmě pokračuje i dál. Následující etapou by měl být výběr konkrétních věcí. V tomto ohledu je nejjednodušší, vytvořit si seznam, jež vám přidá na celkové přehlednosti a zároveň umožní pohodlně vyškrtat zbytečnosti, které se do kufru nehodí a nevejdou.

Zde platí, že měkké věci je třeba ukládat do horní části kufry stejně jako ty, k nimž se budete potřebovat co nejrychleji dostat.

Víte, co si sebou můžete vzít do letadla?

Většina turistů si před odletem pokládá stále stejnou otázku, jaké věci můžu vzít do letadla? Odpověď na ni je celkem jednoduchá. Ač možná někteří váhají, není problém vzít si na palubu následující předměty.

  • Fotoaparát
  • Pilníček na nehty a nůžtičky
  • Zapalovač
  • Léky, včetně těch tekutých
  • Vlastní tekutiny o maximálním objemu 1 litr

Nic takového vám personál letadla nevyhodí ven, takže nemějte obavy.

Ať už je vaší cílovou destinací Řecko, Španělsko nebo některá ze vzdálenějších exotických zemí, balení zavazadel je obvykle stále stejným procesem. Pokud si v rámci něho najdete jistý řád, ušetříte před další dovolenou celkem dost času a hlavně starostí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>