Ráj na zemi? Ne, jen nejkrásnější pláže světa

Bloumáte prstem po mapě, hledajíc ideální destinaci pro letošní rodinnou dovolenou? Pokud se chcete blýsknout, zapomeňte na Mácháč a vezměte své blízké na některé z následujících míst. Do našeho výběru se nedostala pro nic za nic. Pravidelně se objevují v žebříčcích nejkrásnějších pláží světa. Tyto byly vyhodnoceny jako nejlepší pro rok 2019 na serveru tripadvisor.

Baia do Sancho (Brazílie)

Jak jednou větou popsat brazilskou pláž Baia do Sancho? Tyrkysové moře zde lemuje zlatavý písek a celkový dojem umocňuje zelenající se vegetace. Zkrátka a dobře místo, na kterém budete chtít strávit zbytek života – stačí mít po ruce dostatek kosmetiky na opalování. Nenajdete ji však v kontinentální části země, ale v cca 370 km vzdáleném ostrůvku Fernando de Noronha.

Baia do Sancho je v hledáčku fajnšmekrů již několik let. Titul nejkrásnější pláže světa poprvé získala v roce 2017. V loňském roce sklouzla na druhé místo, ale letos je opět první. Turisté, kteří měli to štěstí a strávili zde pár pěkných chvil, si chválí především potápění a výlet do přilehlého národního parku s biosférickou rezervací atolu Rocas.

Varadero Beach (Kuba)

Pláž u letoviska Varadero patří k největším na Kubě. Najdete ji poblíž metropole Havany a kromě koupání v průzračné vodě si zde užijete i spoustu zábavy. Atrakce všeho druhu uspokojí každého, kdo chce kromě relaxace v bělostném písku zažít i něco jiného. K tomu nejlepšímu patří cesta a navazující jeskyně Sendero Cueva de Ambrosio se starými pikrogramy a pět druhy netopýrů, místní park Parque Retiro Josone s malebným jezírkem a pět set let starý kaktus na stezce El Patriarca.

Navzdory své popularitě se pláž Varadero posunula z loňského druhého místa až na pátou pozici. Na druhou stranu – s ohledem na nepřeberné množství pláží to není vůbec špatné. Chcete-li se vyhnout davům, vydejte se na Kubu ke konci listopadu.

Eagle Beach (Aruba)

Třetí místo patří opět Karibiku. Konkrétně ostrovu Aruba, který většina zeměpisu neznalých našinců příliš neřekne. Jedna z autonomních zemí Nizozemského království je vyhlášenou dovolenkovou destinací a k jejím největším klenotům patří Eagle Beach. Oproti většině ostatních pohlednicových pláží je tato mnohem klidnější. Může za to fakt, že Aruba i přes čilý turistický ruch nepatří k destinacím, které jsou v hlavní sezóně přelidněné.

Rozhodnete-li se Arubu navštívit, nebudete litovat. Kromě Eagle Beach stojí za zmínku také Flamingo Beach s plameňáky a Palm Beach obklopená luxusními rezorty. Nezapomeňte se řádně mazat – karibské slunce je zrádné a opalovací olej či krém se ve vašem cestovním kufru rozhodně neztratí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>