Autem do Velké Británie? Nejlevněji vyjde cesta trajektem

Pokud máte v plánu cestu do Velké Británie, můžete se na ostrovy dopravit několika způsoby: letadlem, Eurotunelem nebo trajektem. Časově je nejvýhodnější samozřejmě letadlo, ne vždy je ale tento způsob cesty vhodný – například pokud na ostrovech plánujete dál pokračovat vlastním dopravním prostředkem.

Cesta trajektem se proto vyplatí hlavně v případě, že s sebou máte vlastní vozidlo a chcete být flexibilní. Kromě kola či motocyklu můžete trajektem cestovat i s automobilem nebo obytným vozem. Za dopravní prostředek si samozřejmě musíte připlatit, ceny jsou ale nižší než v případě, že se rozhodnete cestovat vlakem zmíněným Eurotunelem.

Výhodou je flexibilita

Při samotné cestě do přístavu se přitom na krátkých trasách nemusíte vázat na žádné pevné datum. Konkrétně z Francie do Velké Británie totiž jezdí trajekty co půl hodiny. Naopak například na trajekty z Nizozemska či Belgie se nákup předem vyplatí. Povinnou součástí rezervace je totiž i místo v kajutě – a ta cenově dostupnější mohou být brzy vyprodaná.

Zvláště při cestě z Francie si zároveň můžete vybrat, ze kterého přístavu trajektem vyrazíte a kam dojedete. Kromě známého Doveru trajekty míří například do britského Plymouthu, Portsmouthu nebo do města Poole.

Samotnou cestu trajektem do Velké Británie si lze zkrátit pozorováním moře na venkovní palubě nebo obědem v restauraci. Každopádně ale nejste omezeni jen přiděleným místem, ale můžete se volně pohybovat po trajektu, takže vám samotná cesta příjemně uteče.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>