Biokosmetika je lepší než klasika

Zatraktivnit svůj zevnějšek můžeme mnoha způsoby. Kdo se nechce potit od rána do večera v posilovně, případně zásadně měnit svůj jídelníček, může ke svému zkrášlení použít slušivé oblečení. A na případné obličejové nedostatky je tady kosmetika.

Umí do jisté míry léčit

Spotřeba kosmetiky je ve světě stále enormní a asi se to jen tak nezmění. Lidé prostě chtějí vypadat lépe. K tomuto účelu však nemusí používat výhradně tradiční kosmetiku, ale mohou se zaměřit i na bio alternativu.

Biokosmetika sice nevypadá tak atraktivně a její výrobci neslibují zázraky na potkání, na druhou stranu umí potíže nejen retušovat, ale hlavně řešit. Obsahuje totiž obrovské množství výživných látek, jež dokáží s pokožkou udělat doslova zázraky. Žel se nejedná o zázraky okamžité. Člověk si musí nějaký ten pátek na výsledek počkat.

Tradiční kosmetika je v mnoha ohledech jiná. Její součástí totiž nejsou pouze naturální složky, nýbrž i celá řada syntetických chemikálií. Ty dokáží efektivně vyretušovat nejeden pupínek a také zvyšují trvanlivost a atraktivitu běžných kosmetických přípravků, avšak pro pokožku nepředstavují nic dobrého.

I když je i v běžné kosmetice celá řada rostlinných extraktů, jež obsahují velké množství vitamínů a minerálů, do kůže se tyto zdraví prospěšné látky prakticky nevstřebávají. Brání jim v tom syntetika. Ta zároveň může dokonce působit i dráždivě. Mnohé chemické látky obsažené v kosmetice mají tu ošklivou vlastnost, že pokožku nejenže neléčí, ale naopak ji vysušují.

Biokosmetika není žádnou přírodní alternativou běžných léčiv. Často však dokáže odstranit celou řadu neduhů, které se běžně řeší u dermatologa.

Zvířata nejsou v ohrožení

Pro biokosmetiku hovoří ještě jeden faktor – netestuje se nikde na světě na zvířatech. Kdo se nechce podílet na takovýchto praktikách a rád by měl jistotu, že koupí morálně nezávadnou kosmetiku, měl by vždy sáhnout po výrobcích s nápisem bio.

Cestování – proč mnoho lidí láká? →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>