Užijte si trek na Tenerife!

Tenerife – největší z Kanárských ostrovů. Při tomto spojení většinu napadne: pláže, moře, dovolená! Dovolená ano, ale přestaňme se opalovat na hřejivém písku a vydejme se prozkoumávat ostrov!

Kanárské ostrovy najdeme, jak je všeobecně známo, u západního pobřeží severní Afriky, ovšem spadají pod správu Španělska. Tenerife se někdy nazývá také „mikrokontinent“, aby se vyjádřila různorodost tamější flóry i fauny.

canary-islands-1575396_640

Kulturní osídlení

Nejdříve však zabrousíme do tenerifských měst. Hlavním je Santa Cruz de Tenerife, ovšem nejnavštěvovanějším La Laguna – památka UNESCO. Ačkoliv to neodpovídá názvu, La Laguna leží ve vnitrozemí. Za návštěvu stojí samozřejmě centrum města s historickými stavbami ze 17. a 18. století.

Porozhlédněte se však i po okolí. Kromě toho, že všude kolem uvidíte banánovníkové plantáže, dávejte pozor pod nohy. Nečeká na vás nebezpečný plaz, ovšem tam, kde stojíte, kdysi bylo jezero, na jehož břehu byla La Laguna založena. Dnes sem lidi neláká jezero, ale třeba i Univerzita La Laguna, jejíž studenti tvoří významnou část zdejšího obyvatelstva.

tenerife-848926_640

Příroda všude kolem

Tenerife se stalo především synonymem pro dosažitelnou exotickou přírodu. Rozhodně nevynechejte výšlap na Pico de Teide – nejvyšší horu Španělska a zároveň třetí největší sopka na světě! Stále činná, takže pozor na protékající lávu. V kombinaci s nadmořskou výšku 3 718 metrů ale tvoří dechberoucí kombinaci. Kromě toho si zde můžete prohlédnout i mezinárodní astronomickou observatoř otevřenou samotným španělským králem. Avšak chovejte se slušně, přece jenom se nacházíte v národním parku zapsaném na seznamu světového dědictví UNESCO!

Kdyby vás poznávání opravdu omrzelo, ani na typické dovolenkáře na Tenerife nezapomínají. Vybrat si můžete z hotelů všech kategorií a výlet si udělat třeba do zábavního parku nebo vodního světa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>