Vypravte se s námi na Madeiru!

Přemýšlíte, kam vyrazit na letní dovolenou? Pojďte si s námi představit Madeiru, portugalské souostroví v Atlantském oceánu, které má co nabídnout! Co všechno zde můžete navštívit a co rozhodně před odjezdem domů ochutnat?

Madeira, jak již bylo řečeno, je portugalské souostroví v Atlantském oceánu. Jedná se o autonomní oblast, ve které žije přes 250 tisíc obyvatel. Jedinými obydlenými ostrovy jsou stejnojmenná Madeira a Porto Santo. Madeira je proslulá hlavně nádherným počasím. Možná i to je jeden z důvodů, proč se jedná o celoročně vyhledávanou turistickou oblast. Lákadlem jsou zajisté i velkolepé ohňostroje, milí obyvatelé, sopka Picu Ruivo nebo proslulé madeirské víno.

Madeira a její stavby.

Madeira a její stavby.

Co rozhodně navštívit?

Prvním místem, které byste rozhodně neměli vynechat, je hlavní město Funchal, kde se mimo jiné nachází i mezinárodní letiště. Dále se zde rozprostírá pevnost Fortaleza de Sao Tiago, která v dávných dobách přísně střežila město před nájezdy děsivých pirátů. Dnes uvnitř naleznete muzeum moderního umění. Pokud jste příznivci kostelů a katedrál, zajisté vás zaujme katedrála Sé vystavěná v letech 1493 až 1518.

Luxusní čtvrť Monte, do které vede lanovka z centra, skrývá kostel Nossa Senhora do Monte, ve kterém je pochován císař Karel I. Zajímavostí může být, že zpět do údolí můžete sjet na proutěných saních, což je mnohými turisty vyhledávaná turistická atrakce. Pro zdatné turisty je jako dělaná sopka Pico Ruivo, která je zároveň nejvyšší horou ostrova Madeira, a to se svou výškou 1 862 m. n. m.

Stavba v hlavním městě.

Stavba v hlavním městě.

Madeirské víno rozhodně ochutnejte!

Bez čeho Madeiru určitě neopouštět? Bez ochutnání madeirského vína! Počátek jeho produkce spadá zřejmě do 17. století a výrobní postup byl objeven naprostou náhodou. Víno má unikátní chuťové vlastnosti a rozhodně stojí za ochutnání.

Tak už víte, kam pojedete letos na dovolenou?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>