Chcete se zabavit během dlouhých zimních večerů? Užijte si deskové hry

Zima je ideální období na to, abyste se seznámili s deskovými hrami pro celou rodinu. V dnešní době najdete spoustu zajímavých titulů, které pobaví malé i velké. Jaké z nich si rozhodně musíte vyzkoušet?

Společenské hry pro celou rodinu

Pojďme začít naprostou klasikou. Řeč je samozřejmě o Dostizích a sázkách. Právě tato hra by měla tvořit jádro vašeho herního portfolia. Velkou výhodou je fakt, že ji mohou hrát jak dospělí, tak i děti od deseti let. Není příliš náročná, a tak se hodí i pro líné večery, během nichž se vám opravdu nechce přemýšlet a lámat si hlavu s hádankami.

Pokud už máte děti v pubertě, můžete si dovolit trochu logičtější a náročnější počiny. Mrkněte se třeba na Soubor her 6v1. Dočkáte se dvou druhů šachů, dámy, čínské dámy, žebříků a Člověče nezlob se. Jeden šikovný set vám zajistí desítky hodin zábavy.

Mezi nejoblíbenější hry patří i Osadníci z Katanu. Tato strategická hra je vhodná pro děti od deseti let. Vaším úkolem bude sběr různých surovin, výstavba vesnic, vzájemné obchodování a získávání vlády nad celým ostrovem.

Spoustu zábavy si užijete i u karetní hry Výbušná koťátka. Budete muset pořádně taktizovat, předvídat další tah vašich soupeřů a sbírat nejlepší karty, abyste si zajistili výhru.

Klidně si vyzkoušejte i některou z únikovek. V jejich rámci budete muset řešit logické záhady, hledat skrytá vodítka na obrázcích, skládat puzzle a postupovat dopředu v příběhové lince. Budete překvapení, jak krásně jsou některé z nich zpracované a kolik interaktivních předmětů v nich najdete.

Ohromný výběr

Vyjmenovat všechny kvalitní hry by vydalo na samotnou knihu. Raději si otevřete internetové stránky oblíbeného online obchodu Bambule, kde si budete moci prohlédnout stovky zajímavých titulů pro děti, dospělé i celé rodiny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>