Co potřebujete před vstupem do Ruska? A co všechno daná země nabízí?

Země mnoha tváří. Kulturní centrum. Obchodní křižovatka. Truhla s architektonickými skvosty. Přesně tak by se dalo charakterizovat Rusko rozprostírající se na pomezí Evropy a Asie. Přestože se začíná pomalu podobat západnímu světu, stále má charakteristické rysy, jimiž se od ostatních evropských a asijských zemí výrazně odlišuje. Jestliže se do Ruska chystáte poprvé, měli byste si přečíst následující řádky, které vás na cestu připraví.

Ideálním způsobem dopravy je letadlo. I když se dostanete i vlakem, cena jízdenky je srovnatelná s cenou letenky. Přece jen, letadlo je komfortnější. Ovšem abyste se do země dostali, potřebujete platné vízum. Jakmile do vyhledávače zadáte „vízum Rusko“, zjistíte, že ho poskytuje velvyslanectví Ruské federace v Praze. Objednat se dá i přes internet.

Ochutnáte zdejší kuchyni

Ruskou kuchyni si zamilujete, pokud patříte mezi příznivce ryb a zeleniny. Z masa se používá nejvíce skopové. Pravděpodobně znáte tradiční ruskou polévku zvanou boršč. Oblíbené jsou také rybí polévka a zeleninová soljanka. Proslulý je ještě šašlík, jenž se smaží na grilu.

Moskva je perlou Ruska

Snad největším lákadlem je samotné hlavní město. Moskva je posetá pamětihodnostmi, mezi něž patří Moskevský Kreml, Rudé náměstí, Chrám Vasila Blaženého, Puškinovo muzeum, Šuchovova věž či Leninovo mauzoleum. Moskva je obrovská metropole, kde najdete turistu na každém kroku, ale ani tak neztrácí své kouzlo. Tamní obyvatelé jsou vskutku přátelští, a tak se nestane, že byste z jejich přístupu byli znechucení.

Jestliže se tedy do Ruska chystáte, nejprve si vyřiďte vízum, abyste se do země vůbec dostali. Dovolenou si užijete se vším všudy. Ihned po příletu vás vtáhne ojedinělá atmosféra, na kterou jinde na světě nenarazíte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>