Dovolená v netradiční lokalitě? Proč ne!

Mluví-li se o dovolené, má ji většina z nás spojenou výhradně s takzvanými tradičními destinacemi. Je to třeba Řecko, Bulharsko, Španělsko, stejně jako Chorvatsko a Itálie. Mnohé však nezklame ani sever Afriky. Tím ale možnosti nekončí, jelikož dnes jsou hitem i celkem netradiční destinace, které mají co nabídnout. Příkladem je dovolená v Albánii na Dračské riviéře. I zde může být spokojený jakýkoliv náročný turista. A proč? Právě zde mu je nabídnuto komfortní ubytování, nádherné čisté moře a udržované pláže. To jsou jistoty, které nás zaručeně nezklamou.

Zkusit lze i další destinace

Výše zmíněná Albánie rozhodně není jedinou možností, jak zkusit něco nového. Neméně zajímavá může být také dovolená v turistických střediscích Černé Hory. I tato země v poslední době láká stále více turistů. A to na kvalitní hotely, ale samozřejmě také na celkovou bezpečnost v turistických lokalitách. A jaké jsou ty hlavní? Za nás doporučujeme tyto:

  • Bečiči – Rafailoviči
  • Budva

Obě místa jsou od sebe poměrně nedaleko a obě místa jsou skvělým tipem pro každého, kdo nechce trávit dovolenou třeba jenom v typickém Chorvatsku. Stačí totiž pokračovat v cestě o pár desítek či stovek kilometrů dále, kde nás přivítá právě krása Černé Hory.

Možnosti dopravy? Doslova libovolné

Podívejme se společně i na to, jak se do daných destinací vlastně podívat. Určitě potěší fakt, že možností dopravy je několik. Volit lze jak veřejné vlaky a autobusy, tak i autobusovou dopravu zajištěnou cestovní kanceláří. Ta však může nabízet i zájezdy letecké. V obou případech pozor na velikost a váhu zavazadel. Tečkové šaty pro dámy, a všechny základní věci spojené s dovolenou však nejsou v tomto případě problém. Volit lze ale i cestu na vlastní pěst, která je spojena s dopravou vlastním automobilem. Ideální volba, pokud chcete cestou poznat krásy míst, kterými projíždíte.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>