Dovolená vlastním autem – proč na ni vyrazit?

Přemýšlíte na dovolenou a zvažujete i to, zda nesednout do auta a nevyrazit vlastním vozem? Pokud ano, je to určitě zajímavá volba. My se společně podíváme na několik důvodů, proč tomu tak je. Prvním z nich je celková dostupnost zemí, kam chceme vyrazit. Třeba nejoblíbenější dovolená v Chorvatsku může být spojena s celou řadou lokalit na severu země, kde budeme za pár hodin. Problém nemusí být ani ostrovní destinace, jelikož pravidelné plavby trajektů zajistí, že i na ně se můžeme s vlastním autem jednoduše, rychle a pohodlně dostat.

Cesta vlastním vozem může být levná

Zde je velmi důležité hledět na počet pasažérů, mezi které se náklady na cestu rozpočítají. Pokud se jedná o partu přátel, která zaplní celý vůz, je cena cesty opravdu nízká. A to nejenom v případě Chorvatska, ale i v případě, kdy je zvolena lákavá Itálie. V podstatě je cena tvořena třemi hlavními aspekty, které se samotnou cestou do Itálie souvisí. Jedná se především o:

  • Ceny pohonných hmot
  • Cenu dálniční známky v Rakousku
  • Ceny mýtného v Itálii

V některých případech k tomu musíme připočítat také poplatky za průjezd některými oblastmi, jako jsou tunely, nebo průsmyky. I když zde může být cena vyšší, je třeba myslet i na to, kolik času a kilometrů tím můžete ušetřit.

Pohodlí při cestě je zaručeno

Dovedete si představit dlouhou cestu nekomfortním autobusem? Mnozí z nás jistě ne. I zde auto jasně dominuje, jelikož je velmi komfortní a pohodlné. Stačí koupit nepáchnoucí gumové koberce, nechat vyčistit a doplnit klimatizaci a vaší cestě do světa už nic nebrání. Navíc máte výhodu, že případné zastávky lze uskutečnit přesně podle svých potřeb. A pokud je ve voze více řidičů, není problém jet takzvaně na jeden zátah. Jednoduše se během cesty vystřídáte, díky čemuž není nutné počítat s časem, který by byl spojený se spánkem na různých odpočívadlech, nebo u benzinových pump.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>