Co všechno můžete vidět v Rimini? Třeba Benátky!

Chystáte se na dovolenou do městečka Rimini v Itálii? Věděli jste, že se poblíž můžete projet lodí po Benátkách, spatřit šikmou věž či popustit uzdu svému adrenalinu na vodní skluzavce? Pojďme se společně podívat, co všechno toto letovisko skrývá!

Rimini je největší přímořské letovisko v Itálii a taktéž jedno z největších v Evropě, které je navštěvováno nejenom Čechy, ale i davy Němců a dalších turistů ze středoevropských zemí. V centru se nacházejí nádherné stavby nejenom z dob Římské říše ale i renesance a nedaleko od města se nachází známý stát San Marino, který je dalším z míst, která byste rozhodně měli navštívit.

640px-Tiberius_Bridge_Rimini

Původní římský most. Zdroj: Wikipedia Commons, Soma~commonswiki

Památky ve městě

Pokud chcete ve městě navštívit ty nejznámější památky, rozhodně se zajděte podívat na původní římský most, který pochází nejspíš již z prvního století našeho letopočtu. Za návštěvu jistě stojí i Augustova brána na jižním okraji starověkého města, skrze kterou se vcházelo do města. Neopomeňme ani klasické stavby, jako jsou budova radnice, tržnice, chrám ve městě či římské náměstí neboli forum.

Co navštívit v okolí?

Pokud se chcete vydat na výlet mimo město, rozhodně byste měli navštívit Italia in Miniatura neboli Park miniatur, kde, jak již bylo řečeno na začátku, zažijete nejenom plavbu po Benátkách, ale uvidíte i šikmou věž a zažijete trochu adrenalinu. Nadšené tak budou nejen děti! Zábavní park se nachází jen asi deset kilometrů od města Rimini a na ploše 85 000 m2 naleznete na 273 miniatur, které zobrazují snad všechny důležité a známé památky Itálie. Park byl založen v roce 1970 a od té doby se těší zájmu mnoha turistů.

Pohled na část parku. Zdroj: Wikimedia Commons, Hic et nunc

Pohled na část parku. Zdroj: Wikimedia Commons, Hic et nunc

Velkou výhodou je, že za zaplacené vstupné se lze do parku několikrát vrátit i během následujících dnů a tak si prohlídku opravdu rozsáhlého komplexu můžete pěkně rozplánovat. A kam se vydáte vy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>