Co vám nabídne Caorle?

Caorle, italské městečko u Jaderského moře, oblíbené mezi turisty z mnoha zemí. Co na něm lidé obdivují, proč se sem tak rádi vracejí a co všechno zkrátka může toto město nabídnout? Na to se pojďme podívat v našem článku.

Caorle je italské město, které obývá skoro dvanáct tisíc obyvatel. Nachází se u Jaderského moře a jedná se o velice oblíbené přímořské letovisko. Ne nadarmo sem dělají cestovní kanceláře zájezdy třeba jen na prodloužený víkend. I z České republiky – na víkend k moři, proč ne? Co ovšem Caorle nabízí a proč je tak oblíbené?

caorle-1318567_640

Rybářský přístav i turistické centrum

Pokud nahlédneme do historie, zjistíme, že bylo město Caorle založeno již kolem roku 40 př. n .l, což z něj dělá nejhistoričtější letovisko mezi Benátkami a Terstem. Na sklonku starověku zde žilo asi patnáct tisíc obyvatel, kteří mohli být pyšní třeba na baziliku San Stefano. Město bylo pod vlivem Benátek a roku 1380 došlo k jeho vyplenění. Poté se stalo Caorle rybářským přístavem a následně (jako několik měst v okolí; za zmínku stojí třeba Jesolo, Lignano nebo Bibione) turistickým centrem pyšnícím se dlouhou písečnou pláží.

Diskotéky, aqvapark a čisté moře

Caorle jako turistické letovisko, vzdálené pouhých 560 km od Prahy, neukrývá pouze památky, ale také mnoho diskoték, aqvapark a velký přístav pro jachty poměrně zámožných majitelů. Možná právě to je jedna z mnoha věcí, která turisty na tomto městě přitahuje. Dále může lákat na nádherné písčité pláže a příjemné počasí.

caorle-826971_640

Na své si tu přijdou ovšem i milovníci pamětihodností. Téměř dominantou města je Dóm z roku 1038 s válcovitou zvonicí, která je ukončená kuželovitou špičkou. Uvnitř této katedrály je Pala d’oro neboli zlatý oltářní obraz. Dále je zde farní muzeum, které prý obsahuje nejenom hlínu, po které kráčel krvácející Kristus, ale také relikviář s lebkou Svatého Štefana a mnoho dalšího.

Na pobřeží poté naleznete kostel Santuario della Madonna dell‘Angelo, který skrývá dřevěnou sochu Panny Marie s dítětem, barokní oltář a odjakživa byl cílem mnoha poutníků. Klenba kostela je ozdobená mnoha freskami.

A co říci závěrem? Město Caorle se zarylo do srdce mnoha turistům. Pokud chcete strávit klidnou dovolenou v zahraničí, určitě vás toto město nezklame. A mimochodem, každý rok se zde koná soutěž zvaná Živá skála, kdy sochaři z různých zemí tvoří zajímavé sochy z balvanů na pobřežní promenádě. Tak si to nenechte ujít.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>