Kam vyrazit na jaře na dovolenou?

Čím dál více dnů je prozářeno sluncem, odkládáme zimní kabáty a vítáme spolu s přírodou jaro. Máte chuť někam vyrazit, ale nevíte, kam? Máme pro vás několik tipů!

Na jaře ještě není vhodné vypravit se k moři, proudy jsou pořád studené. Přesto je v Evropě spousta míst, která vám poskytnou perfektní zázemí první dovolené či prodlouženého víkendu. Zde je několik tipů:

  1. Jezero Como v Itálii

Rozlehlé jezero Como v severozápadní Itálii láká turisty ze širokého okolí. Pokud rádi chodíte v horách nebo vyrážíte na dlouhé a možná trochu náročnější cyklovýlety po kopcích, krajina kolem této okouzlující vodní plochy bude přesně tím, co jste hledali.

  1. Gesäuse v Rakousku

Za krásami přírody nemusíte daleko. Ve Štýrsku vytvořily vody řeky Enns soutěsku Gesäuse, kde se můžete pokochat kaňonovitým údolím a kolmými skalními stěnami. Národní park se z této oblasti stal až v roce 2002, přesto je obdivuhodné, že zde neuvidíte žádnou lanovku nebo jiný výrazný průmyslový zásah do krajiny. Pokud rádi zdoláváte vrcholy a shlížíte do nádherných údolí, určitě zvažte možnost dovolené právě do Štýrska.

  1. Apulie v Itálii

Apulie, to je italský region ležící „v podpatku boty“, to znamená na jihu Itálie. Vyrazit sem byste měli, pokud se zajímáte o kulturu a historii, ta totiž dýchá ze zdejších měst na každém kroku. V metropoli, přístavu Bari, je snadné se ztratit, cestu si však určitě najdete k bazilice svatého Mikuláše. Za návštěvu také stojí městečko Alberobello, které bylo díky svým extraordinárním stavením ve tvaru kužele zařazeno na seznam památek Světového dědictví UNESCO.

Za zážitky ale nemusíte cestovat nijak daleko. Také v Česku vás přivítá spousta nádherných míst. Pokud si chcete maximálně odpočinout a načerpat energii po dlouhé zimě, zaplaťte si třeba několikadenní pobyt v lázních.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>