6 skvělých míst, jejichž vánoční atmosféru byste měli pocítit, 2. díl

Druhá trojice míst, které byste měli navštívit o Vánocích.

Měli jste sen o strávení magicky bílých vánoc na sobím spřežení? Přiznejme si to, všichni jsme ho měli. Cinkání zvonců, dovádění v mrazivém sněhu a vůně borovic – to všechno je část naší dětské fantazie. Zapomeňte na komercializované vánoční melodie a výprodeje! Tady je další trojice míst, které dokáží váš sen vyplnit!

New York, USA

Velké jablko je moderní ztělesnění Vánoc. Každý rok bez výjimky najdeme obrovský vánoční stromek v Rockefeller Center, jasně rozsvícené Radio City a rušné bruslařské plochy. To všechno nepochybně jen přidává na vánoční atmosféře.

New York se stal perfektním dějištěm vánočních filmů. Vzpomeňme třeba na slavný snímek Sám doma! Je zcela nemožné nezačít přemýšlet vánočně, když Brooklyn Bridge okupuje svěží zimní vánek a koledy znějí celým Times Square.

night-911712_640

Amsterdam, Nizozemsko

Amsterdam nabízí mnohem více než okouzlující obchody s kávou. Úzké aleje, kanály a hezké boathousy jsou znaky domnělého města andělů.

Damrak a Museumplein jsou zasypány vánočními stánky a tudíž ideální k vycházce. Na bruslařské plochy narazíte na každém rohu.

Edinburgh, Skotsko

Vánoce v Edinburghu. To je jako procházka zpět v čase do středověkých dob, kdy Edinburghem pochodovalo královské vojsko a dudáci hráli staré koledy. Když strávíte Vánoce v hradu Lauriston, spatříte ohňostroj osvětlující skotskou oblohu.

scotland-1607934_640

Vánoční koncerty, sborová vystoupení a kabarety. Vánoční veletrh v Meadowbank Stadium také plní každý dětský sen, navíc jeho výnosy putují na charitativní účely. Nejen to můžete navštívit od začátku prosince.

Každý slyšel o oslavě Nového roku v Edinburhu – tzv. Hogmanay. Pokud navštívíte toto město začátkem roku, nezapomeňte se zúčastnit světélkového průvodu, kterým začíná celý festival dvacátého devátého prosince. Oslavy však zaplňují ulice až do druhého ledna.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>