Kam vyrazit na Velikonoční pondělí?

Už vás nebaví trávit Velikonoce doma a držet se tradičního koledování a polévání studenou vodou? Vyrazte místo toho na výlet!

Pro většinu české populace už Velikonoce nepředstavují nejvýznamnější svátky v roce, jako tomu v křesťanské společnosti bylo dřív. Svátky jara byste přesto slavit měli a pokud tak nechcete učinit z domova tím tradičním způsobem, co takhle vyrazit na nějaký výlet?

Velikonoční trhy

Stejně jako vánoční trhy, pořádají se ve městech na náměstích také trhy velikonoční. Jejich výhodou je, že počasí často vyláká spoustu lidí na procházku a na tržnici to tak žije, vskutku jako jaro samotné. Narazit můžete nejen na pomlázky, malovaná vajíčka či velikonoční beránky, koupit se dají také pestrobarevné okrasné prvky do domácnosti či čerstvé květiny, které rozzáří každou místnost.

Na Staroměstském náměstí v Praze navíc kromě stánků s velikonočními předměty a občerstvením probíhají každoročně ukázky tradičních řemesel a zvyklostí, které byste si neměli nechat ujít.

Velikonoce v zoologické zahradě

Kdy jindy vyrazit do zoo, když ne na jaře, kdy se všechna fauna probouzí? Nejen pro vás, ale i pro vaše děti může být zajímavý zážitek zúčastnit se speciálních velikonočních programů, které celá řada zoologických zahrad pořádá. Můžete se například naučit vyřezat si píšťalku, uplést si pomlázku či upéct mazanec.

V některých menších zoo se návštěvníci mohou podívat na čerstvá mláďata koz, ovcí a jiných hospodářských zvířat. Krmení je povoleno!

Velikonoce se vyjímají v programech kdejaké organizace, protože právě o těchto svátcích se lidé scházejí a mají chuť podniknout nové, bláznivé věci, hlavně společně. Vyzkoušet můžete speciální degustace moravských vín, zámecké prohlídky, které často zpřístupňují i místa běžně uzavřená či vyhlídky a věže, z nichž bude výhled jistě kouzelný!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>