Kam v zimě odletět za létem?

Nemáte rádi zimu a už od prvních podzimních plískanic se choulíte u topení a vzpomínáte na horké léto? Vydejte se do teplých krajin!

Díky vánočním svátkům se naskytuje skvělá příležitost vyrazit uprostřed chladné, mrazivé zimy do krajin, kde slova jako sníh nebo rampouch neznají. Právě tam můžete nalézt klid a prosluněnou pohodu. Vybrat si navíc můžete i z těch levnějších dovolených.

Mexiko

Poloostrov Yucatán, džungle, mayské památky včetně pyramid a dalších divů světa. Areál Cancún se svými nekonečnými písečnými plážemi volně dostupnými i turistům, čisté moře a vysoké palmy. Snové letovisko bylo uměle vytvořeno ve karibském stylu, proto je zde ten nejbělejší písek na světě, který ani ve slunečním žáru nepálí – je totiž organického původu.

 

Dominikánská republika

Chcete-li zakusit opravdový Karibik, pak byste měli zvážit dovolenou v Dominikánské republice. Azurové moře plné rejnoků, mořských hvězdic a dalších tvorů, které máte téměř na dosah ruky. Písečné pláže a dlouhé večery strávené v bujaré společnosti, kde se tančí tradiční merengue, pije se rum a ženy se vlní v rytmu hudby. Kromě toho můžete navštívit pravé karibské hory nebo dům, v němž pobýval Kryštof Kolumbus během svého objevování Ameriky.

Kuba

Češi prý nejraději létají na Kubu, neboť jsou pro ně hlavní atraktivní prvky tohoto ostrova nejznámější. Ikonické zastávky jako světově proslulá pláž Varadero, Havana, Malecon nebo továrna na doutníky Pargatas, to všechno se na Kubě nabízí stejně jako před padesáti lety. Kuba má kromě dlouhých slavných pláží také spoustu historických památek, které stojí za to si připomenout.

Míst, která byste mohli navštívit, existuje celá řada, jedno zajímavější než druhé. Cestovní kanceláře nabízí široké spektrum možností a je jen na vás, kterou destinaci si nakonec zvolíte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>