Na dovolenou vám může stačit jenom malé zavazadlo

Mnoho lidí si myslí, že při cestě na dovolenou se neobejdou bez zavazadel, která mají v součtu několik desítek kilogramů. Podívejte se s námi na to, že skutečně stačí jenom menší batoh, nebo příruční zavazadlo. Primárně totiž budete potřebovat hlavně všechny dokumenty, které jsou spojeny s vaší cestou. Pokud jde třeba o populární adrenalinové zážitky, nezapomeňte na voucher, nebo jiný dokument, který vás opravňuje k využití. Dále přibalte cestovní doklady a veškerou další dokumentaci.

Nezapomeňte na fotodokumentaci

Když už někam jedete, chcete se nejenom dívat, ale dojít může i k tomu, že si budete chtít některé z vašich zážitků zcela přirozeně zvěčnit. Pokud chcete jenom malé zavazadlo, postačí vám telefon ve vaší kapse. Pokud chcete fotografie profesionální, přibalte si nový objektiv, nebo další věci související s vaší technikou. Samozřejmě opět platí, že je dobré vzít si jenom to, co považujete za základní nezbytnost.

Přibalte si také léky a hygienické potřeby

Ano, bez nich se dnes neobejde nikdo. Myslete na to a přidejte si do zavazadla hlavně léky, které souvisí s léčbou:

  • Bolesti
  • Nevolnosti
  • Základního nachlazení

Dále nezapomeňte už jenom na hygienické pomůcky. Stačí mýdlo a šampon, zubní pasta a kartáček. Buďte si jisti, že více na dovolené potřebovat nebudete. Pokud se jedete opalovat, tak přibalte ještě krém, popřípadě tělové mléko.

Oblečení berte jenom pár kousků

Ani to nezapomínejte. Důležité je zjistit si, jaké bude v cílové destinaci počasí. Předpovědi jsou poměrně přesné a tak skutečně můžete doma nechat deštník, bundu, nebo svetr. Stačí tedy jenom spodní prádlo, trička, kalhoty a můžete vyrazit. A co když jste dobrodružnou duší? Zkuste si dát digitální fotoaparát do kapsy a vyrazit jenom tak na lehko. Pamatujte, že nové věci si můžete vždy koupit, stejně jako si můžete ty stávající nechat na hotelu snadno vyprat.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>