Vyrazte lyžovat na francouzskou Riviéru!

Francouzskou Riviéru si většina lidí spojí spíše s přímořským letoviskem Nice, plážemi a letní pohodou. Věděli jste však, jak skvělým místem je pro lyžaře?

Francouzské Alpy mají mnoho předností a lákají lyžaře přinejmenším z celé Evropy. Horské středisko Auron, nacházející se pár hodin cesty od města Nice. Co vás čeká?

Když vyjedete z města Nice, cestu lemují palmy a teplé podnebí vůbec nevyvolává myšlenky na lyžování. Vyjet autem po točitých a příkrých svazích může být zdlouhavé a náročné, milovníci scenérií si však přijdou na své. Nezoufejte, že nikde nevidíte ani vločku sněhu.

Na konci stoupání vás čeká středisko Auron s kostelíkem, obchody a hotely. Možná budete zklamaně hledat těch 135 kilometrů sjezdovek, které vám slíbil katalog cestovní kanceláře. Nebojte – jsou tam. Francouzské Alpy jsou úplně jinak členěné než například ty rakouské, hory jsou zde porostlé řídkými porosty starých modřínů a jsou ideální zvlášť na freeride.

Prodloužený víkend?

Francouzi z přímořské oblasti Nice sem jezdí často na víkendy či na několik dní, pokud však cestujete zdaleka, vyplatí se zaplatit si o něco delší pobyt. Oblast je opravdu rozmanitá a projet se na sjezdovkách, užít si panoramata a načerpat horský vzduch rozhodně zabere několik dní.

Navíc se pro cestovatele z odlehlejších míst Evropy doporučuje, vzhledem k náročné cestě postoupené při cestě na místo, návštěva Nice a vychutnání si kultury v této oblasti. Starobylé kulturní památky zde můžete vidět téměř na každém kroku.

Gastronomické dobrodružství

Nacházíte se v oblasti francouzské, což s sebou nese neodmyslitelnou, typickou francouzskou kuchyni. Nechte si chutnat v některé z vyhlášených restaurací a nebojte se experimentovat s různorodými pokrmy.

Spojte lyžování s kulturním zážitkem a vyrazte na francouzskou Riviéru!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>