Last minute slevy na zájezdy letos prakticky zanikly. Pojistěte se na další sezonu a vyhlížejte first minute

Jestli nám letošní dovolenková sezona něco ukázala, byla to pro mnohé překvapující neexistence slev na poslední chvíli. Cestovní kanceláře se nijak extrémně nepředháněly v tom, kdo nabídne levnější zájezd, a ty které byly označeny slevou last minute, byly skoro okamžitě pryč. Mnozí si tak museli připlatit za to, aby vůbec během léta někam vyrazili. Bude se příští rok nést v podobném duchu? Nečekejte a rozmyslete si svou další dovolenou již teď.

Většina předních českých cestovních kanceláří již do své nabídky zařadila first minute zájezdy pro rok 2023 a některé slevy vypadají velmi zajímavě.

Při rezervaci first minute zájezdy navíc většinou nemusíte ihned platit celý zájezd, ale stačí jen složit zálohu. Taktéž máte výhodné storno podmínky, zájezd můžete často stornovat klidně i měsíc před odletem. Pozor však, pro tyto případy je nezřídka vyžadováno mít sjednané cestovní pojištění.

Kam pojedete?

Mnoho lidí ovšem může namítnout, že se teď dost dobře nedokáže rozhodnout, kam bude chtít příští rok letět. Máte ovšem hned několik možností, jak na celou věc nahlížet.

Jednak můžete letět do své oblíbené destinace, do které se rádi vracíte. Nebo, pokud se cítíte dobrodružně, odškrtněte si něco ze svého cestovatelského „to do“ listu a zarezervujte si dovolenou v destinaci, kam jste se vždy chtěli podívat, ale z nějakého důvodu to nikdy nevyšlo.

Velkou roli v rozhodování samozřejmě hraje i to, kolik jste obvykle ochotni za dovolenou utratit a kolik si vůbec můžete dovolit utratit. Pokud preferujete levnější destinace, vybírejte například Egypt, Tunisko nebo Turecko. Pokud pro vás peníze nehrají roli, poohlédněte se po jiných destinacích. Co třeba Španělsko, Portugalsko nebo větší exotika jako například Seychely či Omán?

Při vybírání destinace je také důležité zvážit, zda jedete jen dospělí jedinci nebo budete cestovat s dětmi. Těm je totiž třeba přizpůsobit například hotel, ve kterém budete bydlet. To samé platí i pro destinace, některé jsou pro děti vhodné více a některé méně.

Nezapomeňte nahlásit dovolenou zaměstnavateli

Jakmile budete mít zájezd zarezervovaný, nezapomeňte dovolenou nahlásit svému zaměstnavateli s dostatečným předstihem. Nestane se pak, že si někdo z kolegů vezme dovolenou ve stejný termín a vy budete mít smůlu.

Po rezervaci zájezdu si navíc sjednejte i cestovní pojištění, ať na to následně nezapomenete. Učinit tak můžete online například na internetovém srovnávači pojištění Klik.cz. Zde jen vyberete, do jaké destinace cestujete a v jakém termínu, zvolíte si preferované pojištění z nabídky a zaplatíte. Pojištění je tak automaticky sjednané a na e-mail vám přijdou všechny potřebné dokumenty. Ty si ponechte v e-mailu až do doby, než vycestujete. Poté je ideálně vytiskněte a ponechte i v online verzi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>