Toužíte po nezapomenutelné dovolené? Navštivte Tel Aviv!

Tel Aviv je moderním velkoměstem, které nikdy nespí. Na jednom místě tady zažijete rušný život i překrásnou přírodu. Lidé sem jezdí obdivovat architekturu i místní kulturu. Přece jen se jedná o východní zemi, kde je mentalita obyvatelstva úplně jiná.

Jak se tam dostat?

Není to vůbec komplikované, do Tel Avivu se dá letět bez přestupu přímo z Letiště Václava Havla. Let trvá asi pět hodin, linka je zajišťována izraelským dopravcem El Al. Když budete sledovat jejich nabídky, máte šanci sehnat skutečně levné letenky do Tel Aviv.

Kde se ubytovat?

Tel Aviv je turisticky vyhledávanou destinací, a tak nebudete mít problém s nalezením hotelu či apartmánu. Můžeme-li radit, ubytujte se co nejblíže pobřeží, ať to máte blízko k moři. Momentálně je v Tel Avivu kolem 25 °C, což je teplota lákavá k osvěžení a strávení aspoň jednoho odpoledne na pláži.

Co navštívit?

Když se vydáte do Tel Avivu, určitě se snažte co nejlépe poznat místní komunitu. Navazujte řeč s obyvateli, choďte mezi lidi. Tel Aviv je totiž dlouhodobě hodnocen jako výborné místo pro život. V letošním žebříčku šťastných zemí drží Izrael 11. příčku z celkových 158 zemí, které byly hodnoceny. Také obsadil pátou příčku v žebříčku spokojenosti obyvatel jednotlivých zemí, je před USA, Velkou Británií či Francií. Místní obyvatelé si prostě užívají života, čehož si jistě všimnete.

Každopádně musíte navštívit místní 13 km dlouhou pláž. Najdete zde restaurace, obchody či módní butiky. Lidé sem chodí odpočívat, venčit pejsky i sportovat (oblíbeným sportem je tady například kitesurfing).

Další nezbytností je návštěva části města, kde je možné obdivovat architektonický styl Bauhaus z 30. let minulého století. Díky těmto bílým domům bývá Tel Aviv nazýván Bílé město a dostal se na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Poslední nutností je návštěva aspoň několika místních hospůdek, restaurací a klubů. V Tel Avivu to žije 24 hodin denně, všude je hromada dobrého jídla, pití, ale také drog. Místní jsou zvyklí brát drogy běžně, aby se pobavili. Pro nás je to možná nepochopitelné, ale oni vyznávají myšlenku, že život je plný stresu a zítra už tady přece nemusí být, tak si musí ještě dnes užít všechnu zábavu. Třeba vás nakazí těmito pozitivními názory.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>