Navštivte železniční muzea!

Ať už vlakem jezdíte denně do školy nebo do práce, nebo jen příležitostně na výlet, železniční muzea jsou skvělým tipem na víkendový výlet pro celou rodinu!

Lužná u Rakovníka

V sobotu 29. dubna se po zimním spánku otevřelo Železniční muzeum v Lužné – Líšanech u Rakovníka ve Středočeském kraji. Muzeum je umístěno v areálu bývalé výtopny lokomotiv Společnosti Buštěhradské dráhy a vidět zde můžete spoustu nádherných exponátů – nablýskaných, ošoupaných, starých i staronových lokomotiv.

Ať už patříte mezi obdivovatele kolejových vozidel nebo jako nezaujatá veřejnost hledáte pěkné věci k focení i dívání, zdejší muzeum vás přiměje na chvíli se pozastavit a žasnout nad nádherami století páry, díky němuž jsme dnes tam, kde jsme.

Pracovníci muzea připravují každoročně nezapomenutelné jízdy historickými lokomotivami a od května má Železniční muzeum v Lužné otevřeno i o víkendech.

Zlonice

Další železniční muzeum najdeme ve Zlonicích. Návštěvu tohoto muzea doporučujeme ideálně rodinám s dětmi, neboť každou poslední sobotu v měsíci se do muzea můžete vydat Cyklohráčkem. Vstupné za celou rodinu stojí 140 korun a kromě toho si ve Zlonicích můžete prohlédnout například pomník Antonína Dvořáka nebo starý cukrovar.

Mladějov na Moravě

Železniční muzea jsou rozmístěna po celé republice. Na Moravě se můžete podívat například do Muzea průmyslových železnic v Mladějově, kde se až do dnešních dnů zachovala jedenáct kilometrů dlouhá drážka o rozchodu 600 milimetrů, která prochází překrásnou krajinou Svitavska. V muzeu se kromě jiného nachází třicet lokomotiv a několik desítek historických vozů.

Železniční muzeum naleznete i v Praze – buď Muzeum MHD nebo Národní technické muzeum, podobně pak v Brně Technické muzeum. Tato velká muzea se však nepojí s výletem do přírody a vstupné je vyšší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>