Egypt – Marsa Alam – buďte součástí pohádky

Komorní letovisko, tvořené architekturou jako z Pohádek tisíce a jedné noci. Ráj nejen pro potápěče, ale především pro romantiky, co netouží po velkých resortech, ale po bujné přírodě a až meditativního klidu. Pozorujte místní obyvatele nedotčené civilizací, jejich stáda zvířat a užívejte si dané místo a chvíli.

Všude jen zlatavé slunce

Marsa Alam byla kdysi dávno malá rybářská vesnička. Od roku 2001 však nabývá na popularitě, jelikož zde bylo postaveno letiště a stala se tak přístupnější pro turisty ze všech koutů světa. Vyhledávají ji především potápěči, kteří si oblíbili křišťálově průzračnou vodu a jemný zlatavý písek stvořený k odpolední siestě. Na své si však přijdou i milovníci národních parků, historie a architektury. Avšak přijet bez potápěčských brýlí a šnorchlu by byla velká škoda. Překrásně barevná fauna i flóra přímo láká k prozkoumání. Ať už jste profesionálové nebo amatéři, obdivovat můžete mořské koníky, želvy, barevné rybičky nebo také obrovské kapustňáky či hrozivé žraloky. Navíc v nedalekém Samadai si můžete poplavat i s jedním s nejinteligentnějším z tvorů – delfínem.

Pěšky, džípem i na velbloudovi

Těm, kteří se sice rádi koupají, ale také by rádi poznali krajinu a místní historii navštíveného místa, okolí letoviska nabízí nepřeberné množství tipů na výlety. Jen pár kilometrů se nachází safari nebo národní parky Wadi El Gemal a Gebel Elba. Uvidíte nekonečnou poušť, ruiny starověkých chrámů i staré smaragdové doly. Místní krásy můžete obdivovat ze sedala džípu anebo ze hřebu velblouda. Pro dobrodružné povahy se organizují i několikadenní pobyty s možností pozorovat zdejší krajinu i zvířata z bezprostřední blízkosti.

Romantika na prvním místě

Celoročně vhodná dovolená, kdy díky blízkosti obratníku raka má voda v průměru 25 stupňů a kde si užijete nejen přírodní krásy, ale především klid. Kde můžete v podvečer sledovat z mola západ slunce a vodní příboj, se sklenkou dobrého pití a plným talířem čerstvé zeleniny a grilované ryby. Ráno se probudit do vůně větru a moře a užívat si stav beztíže při každém tempu nebo pozorovat tajný život šelem v jejich přirozeném prostředí. To vše je Marsa Alam.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>