Primosko – nejoblíbenější cíl Čechů v Bulharsku

Malé městečko vystavené teprve na konci devatenáctého století se nachází na poloostrově nedaleko Sozopole. Každým dnem zde vyroste nový hotel, dům, vydláždí se nová cesta či zasadí strom. Tento ruch však vyrovnávají komfortní pláže a pohled na zalesněné vrcholky.

Veškeré pohodlí pro Čechy

Čeští turisti toto místo objevili pro účely rekreace a oblíbili si ho. Proto zde najdete také české informační centrum, knihovnu či kancelář, kde zjistíte vše o místních zvycích, nejlepších restauracích, volných pokojích a možných výletech po okolí. Tuto službu mohou využít především turisté, kteří nedisponují jazykovou vybaveností, a přitom si chtějí dovolenou naplno užít. V městečku vás určitě potěší i místní restaurace, které své menu do češtiny pravidelně překládají, takže se nemusíte bát, že si objednáte kuře a dostanete šneky.

Bulharsko Primorsko

Pláže štíhlého poloostrova

Primosko se může pochlubit dvěmi velkými plážemi. Severní pláž, jejíž hranice obklopují nové hotely a jižní pláž, která se táhne až ke Kitenu a je vhodná pro rodiče s dětmi, protože nabízí pozvolné klesání do moře. Na rušnější jižní pláži najdete také spoustu zábavy od tobogánů a skluzavek po kvalitní instruktory potápění a půjčovny lodí, skútrů po obyčejné půjčovny lehátek a slunečníků. Část severní pláže je vyhraněna pro nudisty, je větrnější a moře nabízí velké vlny. Obě dvě pláže jsou písčité, čisté a můžete na nich najít i půvabné zátoky a barevné korálové útesy zvoucí k prozkoumání.

Co noha nohu mine

Svůj pobyt v městečku jistě rádi oživíte i malou procházkou nebo výlety po okolí. Krásný jednodenní výlet je do přírodní rezervace k řece Ropotamo, který můžete absolvovat i na kole nebo na koňském hřbetu. Jižně od města Primosko se nacházejí Ďábelská blata, jež jsou oblíbeným cílem rybářů a turistů. Pokud vás láká i trocha vzdělání a historie, nenechte si ujít výlet do nedaleké starověké thrácké svatyně Beghlik Tash. Pokud si navíc budete chtít odpočinout od mořské vody, navštivte nový aquapark, který se nachází přímo v centru městečka. Zařádit si můžete na tobogánech, skluzavkách a v proudící řece a odpočívat v příjemném prostředí buď na lehátkách či nafukovacích kruzích.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>