Kouzlo Kanárských ostrovů

Kanárské ostrovy jsou překrásným místem, které není jen pouhou destinací pro rekreaci, ale i prostředím oplývajícím unikátní přírodou a bohatou historií. Pojďme se tedy podívat na kouzlo, jaké Kanárské ostrovy nabízí, třeba se zrovna stanou výběrem pro vaší další cestu.

V nabídkách cestovních kanceláří najdete většinou hlavní čtyři ostrovy, kterými jsou Tenerife, Lanzarote, Fuerteventura a Gran Canaria. Tři další, La Palma, La Gomera a El Hierro se krčí v jejich stínu, přestože například El Hierem procházel až do r. 1883 nultý poledník, nebo La Gomera byla poslední zastávkou Kolumba při jeho objevitelské první plavbě. Všech sedm těchto ostrovů je obydleno, ovšem každý z nich je úplně jiný.

Fuerteventura

Zdejší pobřeží lemují pláže z jemného zlatého písku, některé jsou dlouhé i přes deset kilometrů. Je zde málo hotelů a najdete je pouze na severu u oblasti písečných dun a na březích jižního poloostrova Jandía. Bývalé hlavní město La Oliva leží ve vnitrozemí, což bylo výhodné před pirátskými nájezdy.
Ostrov trpí suchem, ale obyvatelé se naučili šetřit dešťovou vodou a pěstují rajčata i jinou zeleninu. V suché krajině se dobře daří zázračné rostlině aloe vera. Pověstný je zdejší kozí sýr a turistickou atrakcí jsou velbloudi.

Lanzarote

Unikátnímu vzhledu vděčí tento ostrov sopečné přírodě a uměleckým dílům Césara Manriqeho. Ten přesvědčil zdejší obyvatelstvo, že k černé sopečné krajině pod modrou oblohou patří jedině nízké bílé domy, které jsou protikladem výškovým hotelům. V úrodné sopečné půdě se daří vegetaci, přesto je však ostrov převážně černý. Památkou na Manriqeho je jím navržený národní park a uvnitř unikátní restaurace. Z puklin v zemi neustále stoupá horký vzduch, nad nímž se griluje maso.

By: Nacho

Tenerife

Patří mezi horké tipy pro výlet. Je ostrovem nesmrtelných borovic, který od nepaměti trpí díky suchu požáry, čemuž se však zdejší příroda přizpůsobila. Kromě borovic se zde daří vřesovci, datlovým palmám, dračinci a také rododenronům. Z živočichů zde původně žil jen netopýr, ovšem s prvními obyvateli se na ostrov dostaly i kozy a ovce, s bělochy v 15. století na lodích krysy a králíci. V přírodě jsou přítulné veverky a největší šelmou jsou kočky domácí.

Gran Canaria

Největší ostrov se pyšní krásnými zlatými plážemi, ale je zde i mnoho pláží uměle navezených černým a šedým pískem. Pověstné jsou místní písečné duny Maspalomas a také možnost volného stanování na plážích, což se zde toleruje. V oblibě je rovněž množství cyklotras, které využívají amatérští i profesionální cyklisté, jedni k výletům, druzí k tréninku za krásného počasí, když v Evropě panuje zima.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>