Řecko – Zakynthos – ostrov staletých hájů s olivovníky

Benátčané ho nazývají Ostrov vůní nebo také Florencie východu a nejsou s těmito termíny daleko od pravdy. Řecký ostrov Zakynthos je nejižněji položená země z velkých Ionských ostrovů. Má vlastní letiště, ale můžete zde doplout lodí a kochat se přibližující se pevninou plnou zeleně, květů, průzračného moře a nasávat jeho mytologickou atmosféru.

Dech beroucí krása

Zavítáte-li na ostrov, nesmíte si nechat ujít prozkoumávání zdejší krajiny. Západní část ostrova tvoří krasová náhorní plošina, lákající k horolezectví a dobrodružství. Východ je zase tvořen především nížinou, jež je velmi úrodná a oko potěší dalece se rozprostírající políčka a louky. Milovníci zvířat jistě ocení, že právě na Zakynthosu se nachází a rozmnožuje ohrožená Kareta obecná, pozor dávat musíte v zátoce Laganas, kde platí ochranná opatření. V moři, kromě želvy, je možno zahlédnout kraba, mořské ježky, hvězdice, medúzy a také delfíny. Přibalte si tedy dobré boty, brýle i šnorchl. Na ostrově se totiž rozhodně nudit nebudete.

Užijte si Azuro

Nejoblíbenější činností na ostrově je samozřejmě relaxování na pláži a plavání v čistém moři. Díky své rozloze si můžete vybrat z dostatku pláží podle své nálady. Mezi nejznámější patří Argassi, jež má vynikající zázemí pro turisty od toalet po občerstvení a atrakce. Banana, pláž tvoření pískem i oblázky, takže si každý přijde na své. Gerakas, jedna z nejkrásnějších pláží ústící do impozantních skalních útvarů a Navagio – pláž přístupná pouze z moře, takže se můžete kochat západem slunce v soukromí.

Oblíbené místo bohů

Na ostrově díky zemětřesení v 16. století moc památek není, pyšní se především svou krásnou krajinou a plážemi. Zajímavostí však je, že se o Zakynthosu zmiňuje i Homér a prý na něm pobývali i bohové Apollón a Artemis. Co stojí za návštěvu jsou však zapomenuté vesnice Volimes a Maries, kam Máří Magdalena přinesla křesťanství či Meherado, kde se nachází ikona černé madony. Zakythos je opravdový ráj odpočinku, kde na vás dýchá atmosféra jako z Ilias a Odyssea. Každým krokem můžete meditovat, jelikož budete součástí úchvatné přírody a vzácných živočichů.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>