Krásy horského střediska Mölltaler

Pokud vás baví lyžování natolik, že byste se tomuto koníčku chtěli věnovat po celý rok, zavítejte na celoroční lyžování do Korutan na ledovec Mölltaler.

Perfektně upravené sjezdovky lákají lyžaře ze všech oblastí. Mölltaler je ideálním místem pro snowbordisty, pro které jsou připraveny překážky nebo 80 dlouhá U rampa. Děti mohou využít modrou sjezdovku o délce 3 km. V případě, že se dítě s lyžováním teprve seznamuje, je možnost zakoupení lyžařského kurzu pod vedením zkušeného instruktora.

Na co nezapomenout

Pokud se do Korutan vydáte po vlastní ose, nezapomeňte na povinnou zimní výbavu. Se sjetými pneumatikami neuspějete nejen v místní oblasti, ale ani u policistů. Další důležitou výbavou jsou sněhové řetězy, případně výstražná refelxní vesta. Nic nezkazíte ani tím, když do kufru pro případ nouze přiberete menší lopatku na sníh. Nezpomeňte na rakouskou dálniční známku, kterou se vyplatí zakoupit ještě v tuzemsku a k dostání je na čerpacích stanicích u hranic.

Každý si vybere

Horské středisko Mölltaler je od Prahy vzdáleno 551 km. Budete-li chtít ihned po vašem příjezdu na sjezdovky, připraveno je 24 km lehkých tratí, 30.5 km středně obtížných tratí a 16.5 km tratí pro ty zkušenější lyžaře. Vyznavači freeride mají k dispozici trať o délce 25 km. V areálu najdete šestisedačkovou lanovku, která vás dopraví až do výšky 3 122 m.n.n nebo jednu čtyřsedačkovou lanovku, dvě dvojsedačky a jednu kotvu. Skipas na den pro dospělého přijde na 45 eur, na šest dní je to 220 eur. Děti s rokem narození 1996 až 2008 mají skipas na den za 21.5 eur, na šest dní to dělá  110 eur.

Pro občerstvení po vydatném lyžování slouží restaurace Panorama, jenž se nachází ve výšce 2 800 m.n.m. a kde můžete na sluneční terase s lehátky vychutnávat krásy Mölltaleru a jeho okolí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>