Která destinace bude pro Čechy nejnavštěvovanější v roce 2016?

Možná si pokládáte otázku, která země se bude po letošní letní sezóně honosit titulem nejnavštěvovanější destinace roku 2016. Nasnadě je otázka, zda pobyty u moře negativně ovlivní aktuální uprchlická krize či teroristické útoky, které zmítají zejména západní část Evropy, severní část Afriky a Turecko. Dá se předpokládat, že po těchto událostech z TOP 10 loňských nejoblíbenějších zahraničních destinací zcela jistě vypadne Turecko, Francie i Egypt. Větší propad možná zaznamená také Řecko.

Pro mnohé bylo překvapením, že loňskému žebříčku nejoblíbenějších zahraničních destinací vévodilo Slovensko, které zaznamenalo 75% nárůst českých návštěvníků. Na druhou pozici tak odsunulo dlouho kralující Chorvatsko, které v loňském roce naopak postihl 8% pokles návštěvnosti.

Jak tomu bude v roce 2016?

Dá se předpokládat, že o první místo opětovně svede boj Slovensko s Chorvatskem. Ubytování v Chorvatsku je i v letošním roce v hledáčku tisíců Čechů. Rozhodující chvíle nás ovšem teprve čekají, jelikož nemalý počet turistů vyčkává, jak se vyvine situace ohledně uprchlické krize. Byť je Chorvatsko bezpečnou destinací, kde riziko teroristických útoků je minimální a uprchlická krize se pobřežních oblastí vůbec nedotýká, je pro mnohé i sebemenší riziko rozhodujícím faktorem. Jakékoli obavy jsou ovšem v případě Chorvatska zbytečné.

Udrží se Slovensko ve vedení?

Můžeme tedy s napětím očekávat, zda Slovensko setrvá na prvním místě návštěvnosti a využije uprchlické krize k upevnění své pozice na čele i v roce 2016.

Nutno podotknout, že velkou část potencionální klientely v letošním roce pojmou také tuzemské hotely, penziony, chaty a kempy, jejichž kapacity již nyní „praskají ve švech“.

Nechme se překvapit, zda zvítězí touha po dovolené u moře nebo jistota při výběru pobytu v Čechách či na Slovensku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>