Srí Lanka: Zelený smaragd Asie – 2. část

Srí Lanka je ostrovní stát v jihovýchodní Asii, který je velice oblíbený mezi turisty. Naleznete zde nádherné turistické oblasti i historické památky, které na vás dýchnou atmosférou z opravdu pradávných dob. A o okolní přírodě ani nemluvě. Ne nadarmo by se dalo Srí Lance přezdívat také „zelený smaragd“.

V minulém díle jsme se zaměřili nejenom na její flóru a část fauny, ale také na to, na co si dát před odjezdem určitě pozor. Pokud jste zapomněli, nebo jste první část našeho článku přehlédli, rozhodně se k němu vraťte, ať nepodceníte přípravu před možnou dovolenou v této oblasti. A co si povíme v tomto článku? Podíváme se, co za památky a zajímavá místa Srí Lanka nabízí turistům a co rozhodně neminout.

Jeskynní chrám z trochu jiného úhlu.

Jeskynní chrám z trochu jiného úhlu.

Pláže i památky

Pokud se chcete válet na pláži, rozhodně zavítejte do oblasti Galle nebo Trincomalee, kde na vás čekají nádherné pláže, na kterých si zajisté odpočinete. Prázdné pláže a nízké ceny vás mile překvapí ve městech Hikkaduwa nebo Unawatuna. Výhled budete mít na dokonalé vápencové vrcholky nad hladinou moře.

V případě, že chcete začít dobrodružství, je i pro vás Srí Lanka jako dělaná. Zde se totiž můžete toulat tropickým pralesem a objevovat dávnou kulturu. Rozhodně byste tak neměli vynechat Anuradhapuru (centrum starověkého Cejlonu), kde naleznete velké množství stúp nebo ruiny slavného kláštera Mahavihara či klášter Jetevana. Vyhlášená je i Pevnost v oblacích nebo město chrámů a paláců nazývané Polonnaruwa. Zde se ve svatyni Gal Vihara nachází světoznámá socha Buddhy, která je vytesána přímo do skal.

Polonnaruwa.

Polonnaruwa.

Objevte i dávnou historii

Na Srí Lance můžete objevit i pradávnou historii a tak o zážitky nebude nouze. Ve městě Dambulla naleznete mnoho krásných památek. V blízkosti tohoto města se navíc nachází nádherné skalní chrámy, u nichž se dokonale zachovaly barevné nástěnné malby s buddhistickými motivy. Pokud se trochu vyznáte, nesmíte při návštěvě této země zapomenout ani na chrám Buddhova zubu, který se nachází ve městě Kandy, což je poslední hlavní město sinhálských králů. Říká se, že ve chrámu se ve zlatém relikviáři zub opravdu nachází. Tak to zkuste ověřit na vlastní oči.

Srí Lanka je zkrátka nejenom pro lidi toužící po relaxaci, ale i dobrodružství. Zavítáte sem letos na dovolenou vy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>