Navštivte 5 nejkrásnějších měst na řece Otavě


Řeka Otava, známá pro svou nádhernou přírodu a bohatou historii, je jednou z nejoblíbenějších vodáckých tras v České republice. Pro ty, kteří hledají únik od každodenního shonu a chtějí se ponořit do krásy české přírody, nabízí Otava řadu nezapomenutelných zážitků. Od startu vaší vodácké dovolené v Sušici až po finální zastávku v Zvíkovském Podhradí – každý kilometr této řeky skrývá něco jedinečného. A nejlepší způsob, jak prozkoumat tento klenot, je na lodi od půjčovny lodí Otava, která nabízí široký výběr plavidel pro každého vodáka.


1. Sušice – Brána Šumavy

Vaše cesta začíná v Sušici, označované jako „Brána Šumavy„. Toto městečko nabízí ideální startovní bod pro vaši vodáckou výpravu. Můžete zde obdivovat místní pamětihodnosti nebo se zásobit potřebným vybavením před vyplutím na vodu.

2. Horažďovice

Horažďovice, perla Otavy je se svým malebným zámkem, bohatou historií a historickým centrem, dalším skvělým místem pro odpočinek a prozkoumání historie regionu. Určitě byste tedy toto město měli při své výpravě navštívit.

3. Strakonice

Ve Strakonicích si nenechte ujít návštěvu slavného hradu s unikátní architekturou a bohatou historií. Hradní muzeum nabízí zajímavé expozice věnované místní historii, včetně slavných Strakonických dudáků. Při své zastávce nevynechejte ani návštěvu místního pivovaru. Město je také známé svým mezinárodním dudáckým festivalem.

4. Písek

Malebné město známé svými historickými památkami a nádhernou přírodou v okolí. Nachází se zde jeden z nejstarších zachovalých kamenných mostů ve střední Evropě, písecký hrad a muzeum a známé Písecké skály. Ani zde nezapomeňte navštívit místní Písecký Hradební pivovar a odměnit se po náročné cestě po této krásné vodácké řece České republiky.

5. Zvíkovské Podhradí

Zvíkovské Podhradí u hradu Zvíkov je ideálním místem pro konečnou zastávku, kde se můžete těšit na nádherné výhledy a bohatou historii hradu Zvíkov nebo zámek Orlík, ke kterému se dostanete po Orlické přehradě.

Výlet po řece Otava představuje neobyčejný zážitek, který v sobě kombinuje dobrodružství, odpočinek a objevování nádherných koutů České republiky. Tato řeka, plynoucí malebnou krajinou, je ideální jak pro zkušené vodáky, tak i pro úplné začátečníky. Zkušení vodáci si najdou vzrušující vodácké trasy na Otavě s úseky s rychlejšími proudy a náročnějšími místy, které poskytují příležitost pro zdokonalení veslařských dovedností a prožití pravého vodáckého dobrodružství. Tyto části řeky jsou výzvou, ale zároveň přinášejí pocit uspokojení a úspěchu po jejich zdolání.

Pro nováčky nebo rodiny s dětmi je Otava ideální díky svým klidnějším úsekům, kde mohou v bezpečí a pohodě získávat základní dovednosti a užívat si klidnou jízdu po řece. Tyto části řeky jsou ideální pro pozorování okolní přírody nebo pikniky na břehu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>